Úvod > Aktivity & akce > Akce > Prague Coffee Festival 2016

Prague Coffee Festival 2016

Kdy 22. říjen 2016 10:00 - 23. říjen 2016 18:00 Festivaly
Zveme vás na 5.ročník Prague Coffee Festivalu.
Oba víkendové dny nabídne festival v samotném centru Prahy, kde žila rodina Franze Kafky, bohatý program a fascinující řadu káv vždy od 10 do 18 hodin. Návštěvníci budou mít možnost objevovat rozličné chutě kávy na mnoha brew i espresso barech provozovaných baristy z kaváren a pražíren z celé Evropy. Po celý den budou na programu také profesionální degustace káv, tzv. cuppingy, nebo milk battle – soutěž v kreslení mléčnou pěnou do kávy.

Kromě toho Prague Coffee Festival 2016 nabídne řadu workshopů, které návštěvníkům přiblíží například základy latte artu nebo je naučí, jak si doma různými způsoby připravit dokonalý šálek kávy. Oba festivalové dny budou nabité přednáškami od kávových farmářů, profesionálů v oboru i odborníků na různé aspekty kavárenství, přípravy nebo pěstování kávy, a to ze všech koutů světa. Mezi nejvýznamnější hosty festivalu patří:

Paulo Cesar Toledo Campos – kávový farmář z Franca, Brazílie
Jose Manuel Velásquez Betanco – kávový odborník z Nikaraguy
Gwilym Davies – vítěz světového baristického šampionátu 2009, certifikovaný porotce kávových mistrovství světa a spolumajitel kavárny Prufrock Coffee v Londýně
Maxwell Colonna-Dashwood – spolumajitel kavárny Colonna and Small’s a Colonna & Hunter v Bathu, vítěz britského baristického šampionátu a světový finalista v letech 2012, 2014 a 2015
Patrik Rolf Karlsson – pražič kávy a barista
Zuzana Černá – trojnásobná mistryně České republiky v cuptastingu (degustaci kávy) a vedoucí projektu kávové farmy mamacoffee v Nikarague
Michael Truksa – kávový cestovatel mezi Indonésii a Českou republikou
Program přednášek bude oba dny zakončen diskusí českých baristických šampionů a kávových profesionálů.

Atmosféru festivalu v sobotu i neděli svým pečlivým hudebním výběrem podpoří DJ Pocoloco z uskupení Cabaret Manana a MC Ondra. V průběhu celého víkendu si budou moci návštěvníci prohlédnout také instalaci šperkařky a umělkyně Anny Steinerové, která představí svou kolekci šperků inspirovaných kávovými zrny a další instalace a fotografie. V sobotu 22. října večer jsou pak všichni návštěvníci festivalu zváni na kávovou party, která proběhne v Café Jedna v pražském Veletržním paláci.

Vstupenky na festival jsou k dispozici na webu festivalu. Cena jednodenní vstupenky je 280 Kč a zahrnuje „kolik kdo vypije“ kávy na festivalu. Na workshopy a cuppingy je třeba se dopředu zaregistrovat na webových stránkách festivalu.

Spolek Coffee Embassy u příležitosti festivalu vydal již 4. vydání Knihy kaváren, která své majitele provede 43 unikátními kávovými místy v České republice. Kniha zároveň slouží jako poukaz na 43 kávových nápojů v těchto kavárnách zdarma.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 10. 2016
1.4.
23.12.
Karlínské farmářské trhy

Karlínské farmářské trhy

Praha 8, Praha
23.6.
29.10.
Výstava Jaroslav Róna 1997 - 2017

Výstava Jaroslav Róna 1997 - 2017

Praha 1, Praha
26.4.
3.9.
Výstava Gerhard Richter

Výstava Gerhard Richter

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí