Úvod > Aktivity & akce > Akce > Po stopách kocoura Mikeše

Po stopách kocoura Mikeše

Kdy 17. září 2016 8:00 - 19:00 Sportovní akce
13. ročník tradičního turistického pochodu "Po stopách kocoura Mikeše" v Ladově kraji.
Start pochodu od 8 do 11 hodin v TIC v Mnichovicích. Každé dítě dostane na startu malou hračku a každý domácí mazlíček (pejsek) pamlsek.

Trasy:
Trasa Mikešova - 9 km (Mnichovice - Hrusice - Mnichovice)
Trasa Bobešova - 18 km (Mnichovice - Hrusice - Ondřejov - Třemblaty - Mnichovice)
Trasa Pašíkova - 25 km (Mnichovice - Hrusice - Zlenice (Hláska) - Poddubí - Ondřejov - Třemblaty - Mnichovice)
Trasa Hastrmanova - 32 km (Mnichovice - Hrusice - Zlenice (Hláska) - Čtyřkoly - Lštění - Dubsko - Hvězdonice - Ondřejov - Třemblaty - Mnichovice)

Těší se na vás kocour Mikeš, kozel Bobeš, čuník Pašík a Mařenka Kudláčková, od které dostanete na cestě domácí buchtu. S těmito postavičkami se setkáte i v Hrusicích a ve Zlenicích narazíte na Hastrmana. Na Ondřejovské hvězdárně máte možnost setkat se s opravdickým hvězdářem a budete moci pozorovat i hvězdy. Obdržíte tu pohádkové razítko.

V rámci pochodu je volný vstup do Památníku J.Lady v Hrusicích a na hvězdárně v Ondřejově můžete v průběhu celého dne zdarma navštívit muzeum a hvězdárnu. Zároveň bude připraven po celý den pro účastníky doprovodný program např. soutěž pro děti "stref se míčkem do kráteru".

V turistickém informačním centru si tento den můžete zakoupit plyšového kocoura Mikeše s pochodnickou sníženou cenou, pamětní kartu „Po stopách kocoura Mikeše” v rámci akce „Cesta ke hvězdám”, turistickou známku Mnichovice, trička s logem
pochodu, turistické vizitky, odznak pochodu „Kocour Mikeš”, mapy, knihy, turistické magnetky, CD Mikeš, dřevěné kostky s motivy J. Lady, omalovánky s ilustracemi Josefa Lady, hrnečky, štítky na hůl, cyklistické známky, čokoládové Mikeše, zboží
s Ladovými motivy.

Trasa pochodu:
Ze startu v Informačním centru v Mnichovicích
projdeme po vlastním značení přímo přes náměstí lipovou alejí k nákupnímu středisku Mnichovka a dále k mostu přes potok. Za mostem vlevo vystoupáme dlážděnou ulicí k železničnímu přejezdu, podchodem projdeme pod žel. tratí a stoupáme dále na vrch Božkov. Pokračujeme stále bez odbočení mezi domky až vyjdeme na volné prostranství mezi louky. Vlevo míjíme přírodní zajímavost Božkovské jezírko a vpravo po chvilce spatříme dálnici D1 Praha – Brno. Souběžně s dálnicí přicházíme do Mirošovic. Tady nejprve přejdeme po mostě přes dálnici, na první křižovatce mezi rod. domky se dáme vlevo a hned na další křižovatce opět vlevo. Zde se napojíme na žlutou turistickou značku, která nás nejprve provede tunýlkem pod žel. tratí a pokračuje okolo železniční zastávky Mirošovice směrem na Hrusice. Žlutá tur. značka nás povede asfaltovou silničkou do údolí Mnichovky pod dálnici, kde stával Hubačovský mlýn a dále až na náves do Hrusic. V Hrusicích nejprve mineme starou kovárnu, parčík s bystou Josefa Lady a za parčíkem Informační centrum. Na pravé straně kostel sv. Václava se zachovalým románským portálem. Přicházíme na náves. Přímo před námi je hospoda U Sejků a Hořejší restaurant – pizzeria. Po občerstvení a kontrole pokračuje trasa po silnici vlevo směrem na Mnichovice až ke křižovatce s ondřejovskou silnicí. Opatrně přejdeme silnici k tabuli Stará cihelna /je vidět vlevo od křižovatky/ a od tabule se dáme polní cestou vzhůru k lesu a chatám. Tady na rozcestí se znovu napojíme na žlutou tur. značku a vydáme se po ní vlevo. Lesem stoupáme na kopec Vlčí halíř. Odtud nás čeká klesání nejprve s pěknými výhledy a pak prudce dolů až do údolí Myšlíského potoka. Přejdeme potok a na cestě za potokem opustíme žlutou tur. značku a dáme se doprava po vlastním značení proti proudu Myšlínského potoka. Projdeme chatovou osadou Jidaška, pak lesem, přes potok a mezi novými domy přijdeme k silnici po které se dáme vlevo směrem k Mnichovicím. Po silnici dojdeme k areálu Šibeniční vrch /občerstvení, soutěže/, odtud dále po silnici až k rozcestí U křížku a odtud polní cestou podél zahrad a za kostelem již dorazíme na mnichovické náměstí a do cíle v Informačním centru.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 5. 2016
21.1.
2.4.
Bruslení na zimním stadionu v Říčanech

Bruslení na zimním stadionu v Říčanech

Říčany, Střední Čechy
22.4.
Putování krajinou barona Ringhoffera

Putování krajinou barona Ringhoffera

Říčany, Střední Čechy
23.4.
Den Země na Říčanské hájovně

Den Země na Říčanské hájovně

Říčany, Střední Čechy
Žižkův dub u Mnichovic

Žižkův dub u Mnichovic

Mnichovice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a penzion U Sapíků Klokočná

Restaurace a penzion U Sapíků Klokočná

Klokočná, Střední Čechy
Relaxace i sport v hotelu S.E.N.

Relaxace i sport v hotelu S.E.N.

Senohraby, Střední Čechy
Pivovar Velké Popovice - prohlídky s ochutnávkou

Pivovar Velké Popovice - prohlídky s ochutnávkou

Velké Popovice, Střední Čechy