Úvod > Aktivity & akce > Akce > Pleteme na pejska - kurz v Brně

Pleteme na pejska - kurz v Brně

Kdy 15. leden 2015 10:00 - 12:00 Lidová řemesla a trhy
Upleťte si pro svého čtyřnohého přítele svetr do chladných dnů. Pokud chcete, aby Váš pejsek měl jedinečný model, který je zároveň praktickým doplňkem do podzimních plískanic či zimní sněhové nadílky, je tento kurz určen právě Vám.
Kurz je vhodný pro ty z Vás, které zvládají pletení hladce a obrace, případně ubírání a kruhové pletení (není nutné, bude na kurzu vysvětleno).

Kurz je z časových důvodů rozdělen do dvou na sebe navazujících lekcí (15.1.2015. + 22.1.2015, vždy od 10:00). V první lekci si vyrobíme zkušební vzorek a střih svetru a začneme plést. Pravděpodobně si domů odnesete domácí úkol. Ve druhé lekci pak výrobek společně dokončíme.

Co s sebou:
S sebou si přineste jedno klubíčko příze (doporučujeme 100% akrylovou přízi kvůli snadné údržbě, nejlépe zn. Lada Luxus) ve Vámi vybrané barvě a dále zbytek příze stejné značky v doplňkové barvě (v případě, že chcete mít výrobek vícebarevný, přineste si barvy dle Vašeho výběru), dále rovné jehlice o velikosti doporučené výrobcem příze a kruhovou jehlici o půl čísla menší než rovné. Budete také potřebovat míry Vašeho pejska: obvod hrudníku a délku od krku po kořen ocásku.

Pokud by si někdo s výběrem vhodného materiálu nevěděl rady, napište nám prosím do přihlášky, o jakou barvu máte zájem – vlnu, případně i odpovídající jehlice koupíme a částku připočteme k ceně kurzu.

Co si odnesete:
Z kurzu si odnesete hotový svetr pro vašeho pejska a také tištěný návod na jeho výrobu, podle kterého si budete moci podobný svetr znovu kdykoliv uplést.

Maximální počet účastníků je 6 osob/kurz. Předpokládaná délka každé lekce je cca 2,5-3 hodiny, záleží na zkušenostech účastnic. Cena kurzu zahrnuje obě lekce, vedení lektorky a materiály pro domácí tvorbu, případně zapůjčení pomůcek. Vlnu a jehlice vám v případě zájmu zajistíme zvlášť.

Na každém kurzu dostanete i drobné občerstvení. Nosíte-li brýle, nezapomeňte si je vzít s sebou. Pokud si chcete uplést svetr na pejska většího plemene, napište nám to prosím do přihlášky.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 12. 2014
29.5.
24.6.
Mozartovy děti 2018

Mozartovy děti 2018

Brno-střed, Jižní Morava
20.4.
5.8.
1968:Computer.art

1968:Computer.art

Brno, Jižní Morava
20.4.
5.8.
Ondřej Kopal: No drama

Ondřej Kopal: No drama

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí