Úvod > Aktivity & akce > Akce > Pištěk u Sklenáře: Theodor Pištěk 85 Obrazy

Pištěk u Sklenáře: Theodor Pištěk 85 Obrazy

Kdy 9. listopad 2017 13:00 - 9. prosinec 2017 18:00 Výstavy
Známý malíř, kostýmník a držitel Oscara za kostýmy k filmu Amadeus, Theodor Pištěk, představuje od 9. listopadu do 9. prosince v Galerii U Sklenáře výstavu věnující se své tvorbě od počátku 60. let až do současnosti. Výstava je otevřena při příležitosti jeho 85. narozenin.
Pištěk je společně se Zdeňkem Sýkorou jedním z prvních geometristů, kteří se věnovali geometrii v době, kdy u nás ještě nebyla příliš rozšířená. Od začátku 70. let zaznamenal obdiv k hladké malbě, k americkému hyperrealismu a stálé místo v jeho tvorbě začala zaujímat právě i geometrie.

Na výstavě se představuje i nový obraz Rozmluva s Hawkingem, který Pištěk vytvořil letos. Je autorovou vizuální představou o známém vědci. Svou představu o tomto slavném vědci přetváří do geometrických struktur, s jejichž pomocí parafrázuje samotného fyzika Stephena Hawkinga. Výsledkem jsou prostorově a hloubkově ztvárněné velkoformátové obrazy.

Pištěk byl kromě umělecké tvorby také známý jako reprezentant automobilových závodů, což mělo vliv na jeho dílo. Na výstavě se představuje veristický obraz, který autor maloval 25 let, a který dokončil v letošním roce. Pištěk jej nazval Adieu Guy Moll a je poctou slavnému francouzskému automobilovému závodníkovi, který tragicky zahynul při závodě v roce 1934.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 11. 2017
24.3.
24.11.
Karlínské farmářské trhy

Karlínské farmářské trhy

Praha 8, Praha
24.3.
21.10.
Konzervovaná minulost

Konzervovaná minulost

Praha 1, Praha
22.2.
27.1.
 Můj šálek Kafky

Můj šálek Kafky

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí