Úvod > Aktivity & akce > Akce > Peter Habeler

Peter Habeler

Kdy 19. leden 2015 19:30 - 22:00 Společenské akce
Zveme všechny příznivce lezení a milovníky hor na přednášku legendárního horolezce Petera Habelera: Hory světa – nejoblíbenější vrcholy P. Habelera, která se uskuteční v pondělí 19. ledna v 19:30 v lezeckém centru Vertikon-Singing rock ve Zlíně.
Vynikajícího rakouského horolezce nesmazatelně proslavily výjimečné výkony v Alpách, Skalistých horách a především v Himálaji. V „dream teamu“ s Reinholdem Messnerem odvážně posouvali nejen hranice a možnosti svoje, ale celého horolezectví.

Jejich bleskurychlé průstupy severní stěny Eigeru, Yerupajá v Peru či první výstup alpským stylem na osmitisícovku (Hiden Peak, 8 080 m) byly předehrou k nejslavnějšímu počinu – kdy jako první lidé zdolali Mt. Everest bez umělého kyslíku.

Přijďte si poslechnout vyprávění s promítáním tohoto výjimečného muže, průkopníka alpinismu, kterého i dnes, v jeho 72 letech horolezectví stále baví a naplňuje.

Do Zlína zavítá tento světový horolezec, který jednou provždy zcela změnil styl vysokohorských expedic a stál spolu s R. Messnerem u zrodu současného moderního stylu horolezectví v rámci přednáškové tour, kterou pořádá CK Livingstone. Na pořádání zlínské přednášky se spolupodílí i společnost Petra Horkého Piranha Film.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 1. 2015
23.4.
3.5.
Literární jaro ve Zlíně

Literární jaro ve Zlíně

Zlín, Východní Morava
21.2.
6.5.
Otakar Lebeda (1877 - 1901)

Otakar Lebeda (1877 - 1901)

Zlín, Východní Morava
19.1.
20.5.
Hodiny ze Švarcvaldu

Hodiny ze Švarcvaldu

Zlín, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí