Úvod > Aktivity & akce > Akce > Pohádkové Velikonoce na hradě a zámku Staré Hrady

Pohádkové Velikonoce na hradě a zámku Staré Hrady

Kdy 4. duben 2015 10:00 - 6. duben 2015 17:00 Akce pro děti
Ochutnejte sváteční lektvary, utrejchy a  dobroty našich čarodějnic a princezen při Pohádkových Velikonocích na hradě a zámku Staré Hrady. Zábava, soutěže, hry a překvapení pro děti i dospělé jsou připraveny od 4. do 6. dubna.

V čertovské kovárně na vás čekají starohradští čertíci, čarodějnice a princezny. Pro děti i dospělé mají připraveny hádanky, hry a soutěže a hlavně také pohádkové odměny.  Po celý den můžete navštívit netradiční prohlídkové okruhy hradu a zámku, kterými vás provedou živé pohádkové bytosti. A nudit se s nimi rozhodně nebudete!

V prohlídkovém okruhu Zámecké pohádkové sklepení uvidíte rodinku starohradského obra Zelijáše a jeho ženy Knedlindy, vodnické království s vodnickou princeznou Ráchandou, navštívíte ledové a lesní království s tříhlavým drakem Třífrňákem, pohádkové vězení i hladomornu a neminou vás ani umonění čerti v emancipovaném pekle Luciféry Honoráty. V paláci plném skřítků navštívíte pracovité a šikovné skřítky Tvoříčky i neposednou partičku skřítků Ničemníčků a novinkou jsou Obří smaragdoví draci, kteří se do sklepení probourali z pěti pater starohradských katakomb. V prohlídkovém okruhu Hradní pohádková půda uvidíte plno krásných věcí, opředených letitými pavučinami. Půdu zabydleli čarodějnice různých kategorií, kouzlobabky, pravá starohradská strašidla, strašidýlka a také pěkně vykutálení skřítkové nově také Mocní čarodraci Mocjeďáci. Čeká vás i čarodějná hospůdka, prádelna, mydlírna a nebo loupežnická hospůdka hospodského Lojzy Hamouna. Potřeštěné čarodějnice vás navíc naučí létat na koštěti, takže se ani schodů obávat nemusíte.

Dospělým i dětem je určen netradiční prohlídkový okruh Hrad a zámek – Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I. V hradních a zámeckých prostorách mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. Novinkou je na zámku Čarodějná dračí komnata, kde vás při troše toho pohádkového štěstí čeká osobní audience u samotného dračího krále, Jeho Veličenstva Rozumbraďáka XVI., dračí královny Starostlindy a tří neposedných dračích princezen Lajdalíny, Trajdalíny a Rozcaplíny. Na Hradě a zámku vás navíc čeká dalších přes třicet druhů draků, dráčků i těch nejmenějších dračích miminek.

Ochutnejte pohádku všemi smysly a nechte se zavést do pohádkového světa nejvyššího čaroděje Archibalda I.

Celý popis
Naposledy změněno: 5. 4. 2015
29.1.
27.3.
Čarodějné dračí pohádkové prohlídky

Čarodějné dračí pohádkové prohlídky

Staré Hrady, Český ráj
17.1.
27.3.
Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice

Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice

Dětenice, Český ráj
9.1.
27.3.
Zimní Dětenice dětem

Zimní Dětenice dětem

Dětenice, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí