Úvod > Aktivity & akce > Akce > Pohádkové Velikonoce na hradě a zámku Staré Hrady

Pohádkové Velikonoce na hradě a zámku Staré Hrady

Kdy 4. duben 2015 10:00 - 6. duben 2015 17:00 Akce pro děti
Ochutnejte sváteční lektvary, utrejchy a  dobroty našich čarodějnic a princezen při Pohádkových Velikonocích na hradě a zámku Staré Hrady. Zábava, soutěže, hry a překvapení pro děti i dospělé jsou připraveny od 4. do 6. dubna.

V čertovské kovárně na vás čekají starohradští čertíci, čarodějnice a princezny. Pro děti i dospělé mají připraveny hádanky, hry a soutěže a hlavně také pohádkové odměny.  Po celý den můžete navštívit netradiční prohlídkové okruhy hradu a zámku, kterými vás provedou živé pohádkové bytosti. A nudit se s nimi rozhodně nebudete!

V prohlídkovém okruhu Zámecké pohádkové sklepení uvidíte rodinku starohradského obra Zelijáše a jeho ženy Knedlindy, vodnické království s vodnickou princeznou Ráchandou, navštívíte ledové a lesní království s tříhlavým drakem Třífrňákem, pohádkové vězení i hladomornu a neminou vás ani umonění čerti v emancipovaném pekle Luciféry Honoráty. V paláci plném skřítků navštívíte pracovité a šikovné skřítky Tvoříčky i neposednou partičku skřítků Ničemníčků a novinkou jsou Obří smaragdoví draci, kteří se do sklepení probourali z pěti pater starohradských katakomb. V prohlídkovém okruhu Hradní pohádková půda uvidíte plno krásných věcí, opředených letitými pavučinami. Půdu zabydleli čarodějnice různých kategorií, kouzlobabky, pravá starohradská strašidla, strašidýlka a také pěkně vykutálení skřítkové nově také Mocní čarodraci Mocjeďáci. Čeká vás i čarodějná hospůdka, prádelna, mydlírna a nebo loupežnická hospůdka hospodského Lojzy Hamouna. Potřeštěné čarodějnice vás navíc naučí létat na koštěti, takže se ani schodů obávat nemusíte.

Dospělým i dětem je určen netradiční prohlídkový okruh Hrad a zámek – Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I. V hradních a zámeckých prostorách mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. Novinkou je na zámku Čarodějná dračí komnata, kde vás při troše toho pohádkového štěstí čeká osobní audience u samotného dračího krále, Jeho Veličenstva Rozumbraďáka XVI., dračí královny Starostlindy a tří neposedných dračích princezen Lajdalíny, Trajdalíny a Rozcaplíny. Na Hradě a zámku vás navíc čeká dalších přes třicet druhů draků, dráčků i těch nejmenějších dračích miminek.

Ochutnejte pohádku všemi smysly a nechte se zavést do pohádkového světa nejvyššího čaroděje Archibalda I.

Celý popis
Naposledy změněno: 5. 4. 2015
28.11.
6.12.
Čerti a čertice ze Starohradských pohádek

Čerti a čertice ze Starohradských pohádek

Staré Hrady, Český ráj
1.11.
29.11.
Strašidelné soboty se zombie na zámku Dětenice

Strašidelné soboty se zombie na zámku Dětenice

Dětenice, Český ráj
31.10.
28.11.
Zombie prohlídka zámku

Zombie prohlídka zámku

Dětenice, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí