Pohádkové Velikonoce na hradě a zámku Staré Hrady

Akce pro děti
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 4/5. Hodnoceno: 2x.Počet hvězdiček je: 4/5. Hodnoceno: 2x.Počet hvězdiček je: 4/5. Hodnoceno: 2x.Počet hvězdiček je: 4/5. Hodnoceno: 2x.Počet hvězdiček je: 4/5. Hodnoceno: 2x.
Vhodné pro dětiZa každého počasíVstup se psyBezbariérový přístup
Termín konání: 4. dubna 10:00 - 6. dubna 2015 17:00
Ochutnejte sváteční lektvary, utrejchy a  dobroty našich čarodějnic a princezen při Pohádkových Velikonocích na hradě a zámku Staré Hrady. Zábava, soutěže, hry a překvapení pro děti i dospělé jsou připraveny od 4. do 6. dubna.

V čertovské kovárně na vás čekají starohradští čertíci, čarodějnice a princezny. Pro děti i dospělé mají připraveny hádanky, hry a soutěže a hlavně také pohádkové odměny.  Po celý den můžete navštívit netradiční prohlídkové okruhy hradu a zámku, kterými vás provedou živé pohádkové bytosti. A nudit se s nimi rozhodně nebudete!

V prohlídkovém okruhu Zámecké pohádkové sklepení uvidíte rodinku starohradského obra Zelijáše a jeho ženy Knedlindy, vodnické království s vodnickou princeznou Ráchandou, navštívíte ledové a lesní království s tříhlavým drakem Třífrňákem, pohádkové vězení i hladomornu a neminou vás ani umonění čerti v emancipovaném pekle Luciféry Honoráty. V paláci plném skřítků navštívíte pracovité a šikovné skřítky Tvoříčky i neposednou partičku skřítků Ničemníčků a novinkou jsou Obří smaragdoví draci, kteří se do sklepení probourali z pěti pater starohradských katakomb. V prohlídkovém okruhu Hradní pohádková půda uvidíte plno krásných věcí, opředených letitými pavučinami. Půdu zabydleli čarodějnice různých kategorií, kouzlobabky, pravá starohradská strašidla, strašidýlka a také pěkně vykutálení skřítkové nově také Mocní čarodraci Mocjeďáci. Čeká vás i čarodějná hospůdka, prádelna, mydlírna a nebo loupežnická hospůdka hospodského Lojzy Hamouna. Potřeštěné čarodějnice vás navíc naučí létat na koštěti, takže se ani schodů obávat nemusíte.

Dospělým i dětem je určen netradiční prohlídkový okruh Hrad a zámek – Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I. V hradních a zámeckých prostorách mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. Novinkou je na zámku Čarodějná dračí komnata, kde vás při troše toho pohádkového štěstí čeká osobní audience u samotného dračího krále, Jeho Veličenstva Rozumbraďáka XVI., dračí královny Starostlindy a tří neposedných dračích princezen Lajdalíny, Trajdalíny a Rozcaplíny. Na Hradě a zámku vás navíc čeká dalších přes třicet druhů draků, dráčků i těch nejmenějších dračích miminek.

Ochutnejte pohádku všemi smysly a nechte se zavést do pohádkového světa nejvyššího čaroděje Archibalda I.

Zobrazit celý popis >Provozovatel

Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady

Staré Hrady 1
507 23 Staré Hrady
Tel.:
+420 602 302 265
Email:
info@starehrady.c...
Facebook:
www.facebook.com/...
WWW:
www.starehrady.cz
GPS:
50,386349 15,213716
 
Region:
Český ráj
Oblast:
Český ráj
Město:
Staré Hrady
 
Kategorie:
Akce pro děti

Otevírací doba

Poznámka: leden, únor, březen, duben | 10:00 - 17:00 soboty, neděle, svátky, prázdniny květen, červen, září | 09:30 - 17:00 denně mimo pondělí červenec, srpen | 09:30 - 18:00 denně říjen, listopad, prosinec | 10:00 - 17:00 soboty, neděle, svátky, prázdniny

Vstupné

Poznámka:Vstupné se platí pouze na prohlídkové trasy, dle ceníku.

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 

Naposledy změněno: 19. 2. 2015

Akce v okolí (35) Zobrazit vše >


V okolí najdete (22)