Úvod > Aktivity & akce > Akce > Oživená pevnost Šatov u Znojma

Oživená pevnost Šatov u Znojma

Kdy 7. duben 2018 10:00 - 17:00 Historické a vojenské akce
Areál československého opevnění v Šatově ožije 7. dubna vojáky v uniformách, zbraněmi, vojenskou technikou a zajímavými prezentacemi. Připravený je bohatý program, jehož součástí budou i interaktivní stanoviště pro děti a rodiče.
Areál československého opevnění s pěchotním srubem MJ – S3 Zahrada, který je pod správou Technického muzea v Brně, láká k návštěvě celou sezónu, ale v sobotu 7. 4. 2018 tu zažijete mnohem víc. Při akci „Oživené pevnosti“ vypukne v areálu čilý ruch. Milovníci militárií budou moci obdivovat vojenskou techniku a prezentace klubů vojenské historie. Pro děti jsme připravili řadu stanovišť se Šroubkem a Matičkou, kde si vyzkouší svou kondičku i znalosti. Čeká je např. překážková dráha, poznávání zbraní a techniky, práce s tajným inkoustem, puzzle nebo zkoušení uniforem. Kromě muzea a historických klubů se na aktivitách podílí také místní sbor dobrovolných hasičů a Správa nedalekého Národního parku Podyjí. Při hře na špióny děti budou moci prokázat odvahu a bystrost při plnění tajných úkolů a luštění šifer. Atraktivní je také ukázka výcviku psů v podání členů Kynologického klubu.

Ve správě muzea si můžete prohlédnout pěchotní srub MJ – S3 Zahrada, který bude oživen vojenskou posádkou Československé lidové armády. Novinkou letošní akce je zapojení sousedního objektu, pěchotního srubu MJ – S4 Zatáčka, který je v rukou klubu vojenské historie ROTO Chvalovice a otevírá se jen ve vybraných termínech.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 3. 2018
21.4.
28.10.
Vinobus VOC Znojmo

Vinobus VOC Znojmo

Znojmo, Jižní Morava
27.4.
27.6.
Pestrá paleta Lojzy Budíka ve Znojmě

Pestrá paleta Lojzy Budíka ve Znojmě

Znojmo, Jižní Morava
9.6.
Den pevností jižní Moravy

Den pevností jižní Moravy

Šatov, Jižní Morava
30.6.
Author Znovín Cup Vinařská 50

Author Znovín Cup Vinařská 50

Šatov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí