Úvod > Aktivity & akce > Akce > Oživená pevnost Šatov u Znojma - 10. výročí muzea

Oživená pevnost Šatov u Znojma - 10. výročí muzea

Kdy 5. červenec 2016 9:00 - 6. červenec 2016 17:00 Historické a vojenské akce
V Areálu československého opevnění v Šatově bude probíhat akce s názvem Oživená pevnost. Technické muzeum v Brně při ní spolupracuje s Klubem vojenské a policejní historie Československo.

Členové klubu budou využívat pěchotní srub a jeho okolí pro prezentaci své činnosti a tak zajímavým způsobem představí historii objektů opevnění na jižní Moravě, konkrétně pěchotního srubu MJ–S 3 Zahrada.

Program se uskuteční v běžné provozní době pěchotního srubu. Jako každý jiný den zde budou probíhat prohlídky srubu s výkladem průvodce v každou celou hodinu, tentokrát však návštěvníci neuvidí pouze „mrtvé“ vystavené předměty, ale zažijí pevnost v chodu. Program se věnuje vojenské historii, zejména využívání československého opevnění armádou v letech 1960–1989.

Záměrem Technického muzea v Brně a členů Klubu vojenské a policejní historie Československo je připravit zajímavý program ve stylu „Living History“, při němž bude netradičně představen pěchotní srub MJ–S 3 „Zahrada“. Návštěvníci uvidí dobově oděnou osádku srubu, která předvede běžnou činnost osádek opevnění v letech 1960–1989. Bude ukázána činnost osádky při běžné službě, či při imitaci obsluhy pevnostních zbraní. Představena bude i činnost Pohraniční stráže.

V Areálu československého opevnění se nachází také replika části signální stěny a je zde umístěna pohraniční strážní věž. Zde členové klubu předvedou cvičení příslušníků Pohraniční stráže při zadržování narušitele hranic.

Celý popis
Naposledy změněno: 19. 1. 2016
17.1.
22.1.
JazzFest Znojmo 2017

JazzFest Znojmo 2017

Znojmo, Jižní Morava
22.4.
Den Znovín Walkingu

Den Znovín Walkingu

Šatov, Jižní Morava
1.7.
Author Znovín Cup Vinařská 50

Author Znovín Cup Vinařská 50

Šatov, Jižní Morava
21.1.
Otevřené sklepy aneb kopání písku pro Vídeň 2017 Nový Šaldorf

Otevřené sklepy aneb kopání písku pro Vídeň 2017 Nový Šaldorf

Nový Šaldorf-Sedlešovice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí