Úvod > Aktivity & akce > Akce > Operní týden Kutná Hora 2018

Operní týden Kutná Hora 2018

Kdy 16. červen 2018 - 24. červen 2018 Hudební a divadelní akce
V roce 2018 čeká festival 22. ročník. Operní týden se stal jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí pořádaných v městě Kutná Hora. Festival svým dopadem překračuje nejen rámec kraje, ale má celorepublikový dopad s přesahem do zahraničí.

Tiché zdivo starobylých památek v červnu opět ožije hudbou, zpěvem a veršem.

V průběhu uplynulých ročníků jsme přizvali ke spolupráci celou řadu mimořádných uměleckých osobností, za všechny jmenujme Evu Urbanovou, Evu Randovou, Marii Haan, Leo Mariana Vodičku, Pavla Šporcla, Jiřího Stivína, Lubomíra Brabce, Petra Štěpánka, Ladislava Chudíka, Petra Kostku, Elišku Balzarovou a mnoho dalších.  

Programy jednotlivých večerů jsou situovány do unikátních prostor historických památek města Kutné Hory.

Snahou pořadatelů je po dobu konání festivalu nabídnout veřejnosti přitažlivé programy se zajímavými interprety a přispět tak k atraktivnosti této lokality pro tuzemské i zahraniční milovníky turistiky spojené s kulturou.
 

Operní týden Kutná Hora – 22. ročník mezinárodního hudebního festivalu


Zahajovací večer 16. 6. 2018 ve 20 hodin – Městské Tylovo divadlo
Světová operní pěvkyně Eva Randová KS uvádí
"Operní hvězdy budoucnosti"
Spolu se Severočeskou filharmonií Teplice a dirigentem Františkem Drsem vystoupí v áriích a scénách z oper Lazebník sevillský, Don Carlos, Maškarní ples, Bohéma, Toska, Turandot, Carmen a dalších mezinárodní pěvecké obsazení. Sopranistka Sonia Warzyńská z Polska, mezzosopranistka Eliška Zajícová z Prahy, mladý dramatický tenorista Kirill Matveev z Ruska a barytonista Hongyu Chen z Číny. Tito čtyři pěvci jsou obdařeni překrásnými hlasovými materiály a na svém kontě mají řadu úspěchů na českých i evropských pódiích. Spojují je laureátské tituly z Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka a účast na Mistrovských kurzech tamtéž. Věříme, že i oni se uplatní na zahraničních scénách, stejně jako mladí pěvci, které jsme do K. Hory přivedli dříve (Dorothea Spilger – ND Praha, Operní studio Milánské La scaly, Neapol Hamburg a další, Boris Prýgl – sezóna 2017/18 operní studio při opeře v Mnichově a tak dále).

19. 6. 2018 ve 20 hodin - zahrady Galerie Středočeského kraje
"Noc s lehkou múzou"
V rozkvetlých zahradách GASKu zazní v provedení sólistů Adély Skočilové, Gabriely Kopperové a Juraje Nociara a Festivalového orchestru nejznámější melodie z operet J.Strausse, F.Lehára, E. Kálmána a dalších, které zařazují do svého repertoáru i největší pěvecké hvězdy současnosti a slavné operní domy na celém světě je zařazují do svých hracích plánů. Uslyšíte ukázky z operet Netopýr, Cikánský baron, Paganini, Giuditta, Země úsměvů, Čardášová princezna, Hraběnka Marica a dalších. Tanečními kreacemi zpestří večer členové souboru Strauss-balet-Praha. Dramaturgem a současně i dirigentem večera bude František Drs

21. 6. 2018 ve 20 hodin – historická zasedací síň ve Vlašském dvoře
KrisKros a cappella
Vokální skupina, která od roku 2009 získává pravidelně ocenění v domácích i mezinárodních soutěžích. V roce 2016 získal KrisKros druhé místo na prestižní mezinárodní "a cappella" soutěži "Vokal.Total" v Grazu v kategorii klasické hudby, spolu s oceněním přišla i nabídka na natočení CD v nahrávacím studiu Liquid5th v USA, které se specializuje na "a cappella" nahrávky. V únoru 2017 tak odstartoval zcela výjimečný projekt, jehož výsledkem je nové CD, které vyšlo v říjnu 2017. Repertoár KrisKros je velice pestrý, zahrnuje hudbu klasickou, populární, ale i lidovou. Od svého vzniku (2007) účinkoval KrisKros na více než 400 vystoupeních v ČR i v Evropě.

Závěrečný večer 24. 6. 2018 ve 21 hodin
Rajská zahrada bývalého cisterciáckého kláštera v Sedlci v Kutné Hoře, areál společnosti Philip Morris ČR a.s.
Pro operní večer jsme zvolili slavnou operu Madama Butterfly skladatele Giacoma Pucciniho. Představení se bude konat v provedení operního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni a jeho hostů, v hudebním nastudování dirigenta Jiřího Štrunce a režijním pojetí ředitele divadla Mgr. Martina Otavy. Pro potřeby festivalu Operní týden se ujal režie šéf opery DJKT Mgr. Tomáš Pilař a dirigentské taktovky František Drs.

Celý popis
Naposledy změněno: 21. 5. 2018
1.4.
30.11.
Poslední místo člověka

Poslední místo člověka

Kutná Hora, Střední Čechy
1.4.
8.12.
Ať žije 1. republika!

Ať žije 1. republika!

Kutná Hora, Střední Čechy
9.10.
30.11.
Codices Illustres - poklady středověké knižní malby

Codices Illustres - poklady středověké knižní malby

Kutná Hora, Střední Čechy
2.12.
2.12.
Stavy mysli: Za obrazem - obměny a intervence

Stavy mysli: Za obrazem - obměny a intervence

Kutná Hora, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí