Úvod > Aktivity & akce > Akce > Open House Praha 2018

Open House Praha 2018

Kdy 19. květen 2018 - 20. květen 2018 Společenské akce
Světoznámý festival architektury Open House, který probíhá veměstech Evropy, Ameriky a Austrálie proběhne opět také v České republice. Praha bude hostit čtvrtý ročník festivalu.

Dvoudenní svátek městské architektury a prostor kolem nás. Veškeré budovy s volným vstupem! Dále prohlídky, přednášky a workshopy pro děti. Skočte do toho s námi a poznejte své město!

Světoznámý festival architektury otevře více než tři desítky architektonicky významných budov a dá možnost prohlédnout si je i zevnitř. Vstup zadrma!

„Open House” představuje jednoduchou, ale silnou myšlenku: Zpřístupňovat běžně nepřístupné pražské budovy zvídavé a zvědavé veřejnosti.

Na jeden víkend v roce se otevřou sídla firem, úřadů či moderní technické stavby, okolo nichž jsme zvyklí procházet. Působí na nás každý den svým tvarem i vzhledem, vedou naše kroky, ale za jejich zdi se máme málokdy šanci podívat. Většina budov bude o festivalovém víkendu otevřena oba dva dny od 10 do 18 hodin. Existují však některé výjimky, proto doporučujeme vyhledat si podrobné informace v tištěném katalogu, na webu.cz nebo v mobilní aplikaci, která bude spuštěna koncem dubna při iOS a Android.

Víte, že Palác Lucerna měl původně sloužit jako hokejový stadion a že byl první pasážovou stavbou v Praze? Kromě tohoto objektu budete mít možnost v rámci Open House Praha navštívit i další paláce. Otevře se Palác Archa, multifunkční objekt, jehož první část od J. Gočára byla zbudována pro prvorepublikovou Banku československých legií, Palác Metro, kde bude přístupná i střecha a divadlo Image Theatre. Nebo funkcionalistický Skleněný palác – nájemný obytný dům Zemské banky, kde byl vyprojektován i obytný dvůr s tenisovými kurty a na střeše terasa se „sluneční lázní“. Otevřen bude mimo jiné i Desfourský palác.

Seznam otevřených budov naleznete na webových stránkách.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 5. 2018

Ubytování a restaurace v okolí