Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava Pimprlárium v galerii GUD

Výstava Pimprlárium v galerii GUD

Kdy 16. říjen 2014 - 21. prosinec 2014 Akce pro děti
Galerie umění pro děti GUD zahájila podzim výstavou „Pimprlárium“, kterou připravilo Loutkové divadlo Ostrava.

Interaktivní výstava Pimprlárium je určena jak dětem, těmi nejmenšími počínaje, tak dospělým pamětníkům loutkářského umění. Návštěvníci se mohou seznámit s bohatou historií divadla loutek a prohlédnout si jednotlivé typy „dřevěných herců“, s nimiž se v divadelních představeních setkávají.

V jednotlivých blocích výstavy se děti mohou zapojit přímo do divadelního konání – dotvořit výrazy tváře připravených panáků, prohlédnout si jednotlivé typy loutek, které znají z návštěv divadelních představení, osahat si je a případně si s nimi zahrát v marionetovém divadélku. V tvůrčích dílnách si pak mohou děti vyrobit svoji vlastní loutku.

Součástí výstavy jsou i umělecké snímky Jindřicha Štreita, jednoho z nejvýznamnějších současných českých fotografů. Jejich prostřednictvím poznají děti, jak vzniká divadelní inscenace.

Tradičně je v galerii GUD v rámci výstavy připraven i školní program pod vedením PhDr. Jany Skarlantové. Děti navštíví nejen výstavu, ale vyzkouší si v rámci Ateliéru GUD i různé loutkařské techniky a to nejen výroby loutek a divadla, ale i jak s nimi hrát. Program je sestaven tak, aby zaujal děti od mateřských školek až po střední školy.

Široké veřejnosti nabídne galerie GUD rozsáhlý doprovodný program s tématikou výstavy, který se většinou odehrává o víkendech – každou sobotu a neděli, vždy od 14,00 hodin.

Celý popis
Naposledy změněno: 17. 10. 2014

Ubytování a restaurace v okolí