Úvod > Aktivity & akce > Akce > Noc vědců v Praze

Noc vědců v Praze

Kdy 30. září 2016 Společenské akce
Představit vědu a zkoumání jako atraktivní a zábavnou činnost chce akce Noc vědců, která vám otevře dveře do laboratoří a vědeckých pracovišť v celém Česku!
Evropská komise organizuje Noc vědců ve více než dvou stovkách evropských měst. Chce ukázat, že člověk nemusí být žádný génius či podivín, a přesto se můžete věnovat vědecké kariéře.

Akce se v celé Evropě pořádá jeden večer vždy čtvrtý pátek v měsíci září. Organizátory Noci vědců jsou přední instituce české a moravské popularizace vědy: univerzity, hvězdárny, planetária, science centra, výzkumné ústavy a další.

Někde se budou konat všechny akce na jednom místě, jinde se otevřou vědecká pracoviště rozesetá po celém městě. Všude ale bude k vidění spousta zajímavého a mnohdy opravdu běžně nevídaného.

Vědci budou přednášet, předvádět pokusy, ale i hrát divadlo a muzicírovat, aby ukázali, že i oni se dokážou bavit a mají své koníčky, uvedli na dnešní tiskové konferenci pořadatelé. Otevřené dveře nenajdete jen na odborných pracovištích univerzit, škol a vědeckých institucí, ale také v celé řadě hvězdáren a planetárií.

Téma pro rok 2016 – Bezpečnost

Cítíte se bezpečně? Bez ohledu na to, co si pod tím představíte: bezpečnost na silnicích, bezpečí domova, bezpečně na internetu, bezpečnost při práci, při výzkumu nebo bezpečné stahování aplikací do mobilního telefonu. Jaká je role vědy v zajišťování všech druhů bezpečí a bezpečnosti? Noc vědců se pokusí najít odpovědi a nabídne řadu nečekaných souvislostí.


Organizace, které se akce zúčastní v Praze:
 • VŠCHT Praha - Praha 6 - Dejvice, Technická 3
  doprava: 3 minuty pěšky od stanice metra A Dejvická
   
 • Štefánikova hvězdárna
   
 • ČVUT Praha - Praha 6, Thákurova 7
  Pro zájemce budou otevřené fakulty v dejvickém kampusu ČVUT, tedy Fakulta Stavební, Fakulta architektury, Fakulta infomačních technologií, Fakulta strojní, Fakulta elektrotechnická.
   
 • Univerzita Karlova
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 9. 2016

Ubytování a restaurace v okolí