Úvod > Aktivity & akce > Akce > NoMen Run - ženský štafetový běh 2017

NoMen Run - ženský štafetový běh 2017

Kdy 22. duben 2017 6:00 - 20:00 Sportovní akce
Třetí ročník ženského štafetového závodu NoMen Run se poběží v sobotu 22. dubna 2017. Trasa protíná Vysočinu z Nového Města na Moravě do Velké Bíteše a měří celkem 88 kilometrů. Až čtyřčlenné týmy poběží osm úseků panenskou přírodou hlavně po lesních nebo polních cestách. Poběž a zažij!
Každý tým může mít maximálně čtyři závodnice, které si jednotlivé úseky dlouhé 8 - 13 kilometrů rozdělí dle náročnosti i osobních preferencí. Zatímco jedna je vždy na trase, ostatní se autem přesunou na místo další předávky. Pořadatelé zajistí husté značení trati a každá běžkyně také bude mít podrobnou mapu trasy s GPS souřadnicemi.

Závodnice proběhnou nedotčenou Vysočinou, lesními cestami kolem památek středověkých i přírodních, v blízkosti tůněk, studánek nebo rybníků. Trasa povede kolem Pasecké skály, Žďárských vrchů, podél Vírské přehrady, nebo zřícenin Pyšolec či Zubštejn. Jedna z předávek bude na hradu Pernštejn.

Rekord trasy vytvořily vítězky druhého ročníku NoMen Run z týmu Run MUM, které zaběhly čas 7:14:09 hodin, což je průměrně 4:55 min/km.

Registrovat tým je možné na webu nomenrun.cz do konce března 2017. Startovné je 2000 korun do konce roku 2016, poté 2400 korun.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 11. 2016

Ubytování a restaurace v okolí

Ochutnejte speciality Maršovské rychty

Ochutnejte speciality Maršovské rychty

Nové Město na Moravě, Vysočina
Hotel Artis Nové Město na Moravě

Hotel Artis Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě, Vysočina