Úvod > Aktivity & akce > Akce > Netopýří noc na Chebském hradě

Netopýří noc na Chebském hradě

Kdy 5. září 2014 19:00 - 22:30 Společenské akce
V pátek 5. září 2014 od 19:00 se bude v prostoru Chebského hradu a jeho okolí konat „Netopýří noc“.

Návštěvníci Chebského hradu si budou moci zblízka prohlédnout živé netopýry chycené do sítí, slyšet jejich hovory během letu díky zvukovému detektoru a dozvědět se řadu zajímavých informací o způsobech výzkumu a ochrany těchto ohrožených létajících savců. Pro děti budou připraveny hry a soutěže zaměřené na netopýry a jejich život. Do celovečerního programu je začleněna i fotografická výstava Ivana Kletečky a Přemysla Tájka „Za netopýry do tajemného podzemí Karlovarského kraje“. Program doplní poutavá přednáška o biologii a životních zvycích netopýrů.

Nádvoří chebského hradu s výstavou bude pro dříve příchozí otevřeno k prohlídce už od 19:00, kdy budou také zahájeny hry a soutěže pro děti. Hlavní program odstartuje od 20:30 přednáškou o životě netopýrů a detektoringem netopýřích hlasů (vycházka se speciálním přístrojem k Ohři na odchytová místa). Završením večera bude ukázka odchycených netopýrů. Vstup na akci je zdarma. Pro účastníky soutěží i dětských her jsou připraveny originální netopýří ceny.

Úspěšnost odchytu netopýrů závisí do značné míry na počasí. Ovšem Netopýří noc se bude konat za každého počasí a pořadatelé slibují, že netopýři budou k vidění i za deště pod střechou hradní kaple. Předpokládaný konec akce je kolem 22:30. V případě příznivého počasí bude pro zájemce program prodloužen (pokračování detektoringu a ukázek dalších odchycených netopýrů). Doporučujeme vzít si s sebou baterku a teplé oblečení.

Přijďte se seznámit se sympatickými nočními tvory, kteří jsou možná vašimi nejbližšími sousedy. Na přátelské setkání Vás co nejsrdečněji zvou pořadatelé akce: Český svaz ochránců přírody, AOPK ČR – Správa CHKO Slavkovský les, Česká společnost pro ochranu netopýrů a Muzeum Cheb, za podpory Města Chebu, Rádia Egrensis a Karlovarského kraje.

Celý popis
Naposledy změněno: 18. 8. 2014
8.3.
30.4.
Výtvarné práce

Výtvarné práce

Cheb, Západočeské lázně
3.3.
30.4.
Jana Vacková

Jana Vacková

Cheb, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí