Úvod > Aktivity & akce > Akce > Netopýří noc na Chebském hradě

Netopýří noc na Chebském hradě

Kdy 5. září 2014 19:00 - 22:30 Společenské akce
V pátek 5. září 2014 od 19:00 se bude v prostoru Chebského hradu a jeho okolí konat „Netopýří noc“.

Návštěvníci Chebského hradu si budou moci zblízka prohlédnout živé netopýry chycené do sítí, slyšet jejich hovory během letu díky zvukovému detektoru a dozvědět se řadu zajímavých informací o způsobech výzkumu a ochrany těchto ohrožených létajících savců. Pro děti budou připraveny hry a soutěže zaměřené na netopýry a jejich život. Do celovečerního programu je začleněna i fotografická výstava Ivana Kletečky a Přemysla Tájka „Za netopýry do tajemného podzemí Karlovarského kraje“. Program doplní poutavá přednáška o biologii a životních zvycích netopýrů.

Nádvoří chebského hradu s výstavou bude pro dříve příchozí otevřeno k prohlídce už od 19:00, kdy budou také zahájeny hry a soutěže pro děti. Hlavní program odstartuje od 20:30 přednáškou o životě netopýrů a detektoringem netopýřích hlasů (vycházka se speciálním přístrojem k Ohři na odchytová místa). Završením večera bude ukázka odchycených netopýrů. Vstup na akci je zdarma. Pro účastníky soutěží i dětských her jsou připraveny originální netopýří ceny.

Úspěšnost odchytu netopýrů závisí do značné míry na počasí. Ovšem Netopýří noc se bude konat za každého počasí a pořadatelé slibují, že netopýři budou k vidění i za deště pod střechou hradní kaple. Předpokládaný konec akce je kolem 22:30. V případě příznivého počasí bude pro zájemce program prodloužen (pokračování detektoringu a ukázek dalších odchycených netopýrů). Doporučujeme vzít si s sebou baterku a teplé oblečení.

Přijďte se seznámit se sympatickými nočními tvory, kteří jsou možná vašimi nejbližšími sousedy. Na přátelské setkání Vás co nejsrdečněji zvou pořadatelé akce: Český svaz ochránců přírody, AOPK ČR – Správa CHKO Slavkovský les, Česká společnost pro ochranu netopýrů a Muzeum Cheb, za podpory Města Chebu, Rádia Egrensis a Karlovarského kraje.

Celý popis
Naposledy změněno: 18. 8. 2014
22.7.
Historický jarmark na hradě Seeberg

Historický jarmark na hradě Seeberg

Františkovy Lázně, Západočeské lázně
2.5.
31.8.
Výstava

Výstava "Na čem se smaží Indonésie" na hradě Seeberg

Františkovy Lázně, Západočeské lázně
29.4.
17.9.
Jízdy důlním vláčkem Kateřina v rezervaci Soos

Jízdy důlním vláčkem Kateřina v rezervaci Soos

Skalná, Západočeské lázně
29.4.
17.9.
Jízda důlní úzkorozchodnou dráhou Kateřina

Jízda důlní úzkorozchodnou dráhou Kateřina

Hájek, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí