Úvod > Aktivity & akce > Akce > Napoleon v Brně

Napoleon v Brně

Kdy 22. listopad 2014 17:00 - 22:00 Historické a vojenské akce
Akce je připomínkou příjezdu císaře Napoleona do města v roce 1805. Připraven je průvod dragounů a kočáru městem, videoprojekce i modlitba za padlé. Návštěvníci mohou ochutnat francouzské speciality a zažít ojedinělou atmosféru historického bálu.
Akce Napoleon v Brně začíná průvodem vojáků z Moravského náměstí, který postoupí ulicí Husovou na Šilingrovo náměstí - do míst, kudy před více než 200 lety Napoleon do města vstupoval. Historický kočár s císařem doprovázený dragouny na koních i bubeníky následně projede na náměstí Svobody a až před Místodržitelský palác. Po slavnostním příjezdu Napoleona před Místodržitelský palác v 18:30 a jeho proslovu bude v 19 hod následovat modlitba za padlé v kostele sv. Tomáše.

Od 20 do 22 hod bude v Barokním sále Místodržitelského paláce probíhat historický bál, během kterého si bude možné prohlédnout kostýmované páry pod vedením tanečního mistra. Od 17 do 20 hodin bude na Místodržitelský palác promítána videoprojekce s ozvučením, zájemci mohou ochutnat francouzské delikatesy. Atmosféru tohoto historicky laděného večera vhodně doplní zapálené svíce a louče. Na své si přijdou také ti, kteří se zajímají o umění starých mistrů - Moravská galerie v rámci této příležitosti zpřístupnila mimořádně i ve večerních hodinách svou expozici obrazů Umění od gotiky po 19. století.

Akce je v kterémkoliv bodu programu volně přístupná veřejnosti a organizuje ji Regionální rozvojová agentura jižní Moravy ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně a JK Acaballado, o.s. Je připravena v rámci projektu Morava napoleonská/Evropské dějiny na dosah zaměřeného na podporu a propagaci turistické nabídky jižní Moravy s vazbou na období napoleonských válek.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 11. 2014
3.11.
28.1.
Vesmír je černý

Vesmír je černý

Brno, Jižní Morava
23.11.
24.11.
Opuštěné ostrovy

Opuštěné ostrovy

Brno, Jižní Morava
14.1.
9.12.
Bleší trhy Alfa Pasáž Brno - Flea Market

Bleší trhy Alfa Pasáž Brno - Flea Market

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí