Úvod > Aktivity & akce > Akce > Musica Holešov 2011 - festival klasické hudby

Musica Holešov 2011 - festival klasické hudby

Kdy 22. září 2011 19:30 - 24. listopad 2011 22:00 Festivaly
Uvedením Händelovy barokní opery naplní Musica Holešov svoji snahu o obnovení tradice pořádání velkolepých operních, hudebních a divadelních produkcí na zámku v Holešove založenou v 18. století hrabětem Františkem Antonínem z Rottalu.
čtvrtek 22. září, zámek, hlavní sál, 19:30 hod.
Slavnostní zahájení festivalu – holešovská premiéra barokní opery Georg Friedrich Händela: Acis Galatea (1708).

Nastudování Händelovy opery Acis a Galatea pro Musica Holešov zazní ve špičkovém mezinárodním obsazení. Tato „opera-masque“ z roku 1718 na text Johna Gaye patří k nejhranějším Händelovým dílum. Tragický příběh pastýře Acise, nymfy Galatey a žárlivého obra Polyféma se odehrává v antickém světě pastýřů a nymf.

pátek 23. září, zámek, hlavní sál, 19:30 hod.
Druhé provedení barokní opery Georg Friedrich Händel: Acis a Galatea (1708)

sobota 24. září, zámek, nádvoří a park, od 14:00 hod.
Hudební a výtvarné odpoledne pro rodiny s dětmi.

sobota 24. září, zámek, hlavní sál 19:30
Zemlínského kvarteto, Karel Košárek – klavír

Zemlínského kvarteto navazuje na bohatou tradici české kvartetní školy. Zvítězilo na mezinárodní soutěži smyčcových kvartet v Bordeaux, je laureátem Pražského Jara a mezinárodních soutěží smyčcových kvartet v Londýně, kde zároveň získalo Cenu publika. Mimořádným uměleckým projektem tohoto souboru je kompletní nahrávka sedmi smyčcových kvartetu holešovského rodáka F.X.Richtera pro Český rozhlas.

neděle 25. září, zámek, sala terrena, 11:00 hod.
Roman Janál – baryton, Karel Košárek – klavír

Tématem matiné je lidová píseň jako inspirace ve slavných dílech českých skladatelů. Roman Janál s úspěchem vystupuje na domácích i zahraničních festivalech, je držitelem prestižní Ceny Thálie za rok 1999, za roli Polluxe v inscenaci Rameauvy opery "Castor a Pollux" v Národním divadle.

neděle 25. září, zámek, hlavní sál, 19:00 hod.
Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, Karel Košárek – klavír

Velkolepá hudební show Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers vrací nadšené publikum zpět do autentické atmosféry éry swingu. V rámci koncertu zazní především Rhapsody in Blue George Gershwina ve strhující interpretaci Karla Košárka – je to jediný program, ve kterém Ondřej Havelka uplatní jeden ze svých mnoha talentů – představí se také jako dirigent.

Úterý 25. října, zámek, hlavní sál, 19:30 hod.
Filharmonie Bohuslava Martinu, Koji Kawamoto – dirigent, Ludmila Peterková – klarinet

Ludmila Peterková bude sólistkou koncertu Filharmonie B. Martinu Zlín. Známá klarinetistka, kterou slyšeli posluchači v zemích celé Evropy a Japonsku, spolupracuje s radou umělců zvučných jmen. Koncert v Holešove bude výjimečnou příležitostí slyšet slavný Mozartův koncert A-dur v provedení pro basetový klarinet, pro který Mozart tento koncert původně napsal. Dirigentem koncertu bude Japonec Koji Kawamoto.


Čtvrtek 24. listopadu, zámek, hlavní sál, 19:30
Dan Bárta – zpěv, Robert Balzar Trio

Robert Balzar Trio patří mezi nejrespektovanější české jazzové soubory u nás a Dan Bárta, coby excelentní zpěvák s širokým hudebním rozhledem, stále dokazují, že jim není cizí téměř žádný žánr. Jako jedni z posledních poctivých řemeslníků svých nástrojů se muzikanti neskrývají za vykonstruované hluky, analogové ruchy, efekty a překomprimovaný zvuk, jež často nedovolí poodhalit pokličku vlastního uměleckého sdělení.
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 3. 2011
28.5.
27.9.
Z prvohor na divoký západ - Zdeněk Burian

Z prvohor na divoký západ - Zdeněk Burian

Holešov, Východní Morava
30.5.
Gulášfest v Holešově

Gulášfest v Holešově

Holešov, Východní Morava
19.6.
20.6.
Festival Holešovská regata 2015

Festival Holešovská regata 2015

Holešov, Východní Morava
6.6.
7.6.
Historické dny na Tvrzi Kurovice

Historické dny na Tvrzi Kurovice

Kurovice, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí