Úvod > Aktivity & akce > Akce > Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů ve Valticích 2017

Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů ve Valticích 2017

Kdy 23. září 2017 8:30 - 13:00 Společenské akce
Tradiční podzimní Retro vinobraní a Mistrovstvím světa ve sběru hroznů je jedinečná akce, snad i jediná svého druhu u nás. Co se děje na retro vinobraní? Sběr hroznů, svačinka ve vinohradě, čerstvý burčák a hlavně - sběr hroznů! Velké finále vinobraní je Mistrovství světa ve sběru hroznů na čas!

Ve Valticích, vyhlášeném vinařském městě na jižní Moravě, se můžete zúčastnit šestého ročníku Mistrovství světa ve sbírání hroznů, zřejmě jediné akce svého druhu se skvělou atmosférou.

Vše začíná v 8:30, kdy se členové soutěžních družstev v retro brigádnickém stylu 60. let vydají na vinici v otevřených vozech tažených traktorem za zpěvu budovatelských písní a posilněni burčákem. Po několika zahřívacích kolech a stylové svačině na kýblech se mistrovství rozjede naplno. Soutěží 25ti členné týmy na řádcích, které se losují, aby soutěž byla co nejobjektivnější, na sběr hroznů má každé družstvo 15 minut. Bude pokořen loňský rekord? Doufejme že českým týmem. Nechte se tedy unášet na vlně retra, spojte příjemné s užitečným a vydejte se na nevšední sobotní brigádu do vinohradu!

Při vinobraní a samotném sběru hroznů si užijete spoustu zábavy, ochutnáte čerstvý burčák, nadlábnete se chlebem se škvarkovou pomazánkou a kdo bude poctivě sbírat, tak dostane na oběd poctivý guláš s chlebem, přímo ze závodní jídelny! Uvolněte se a užijte si to.

Na Mistrovství  světa ve sbírání hroznů od 15.30 hodin navazuje Zámecký košt vín na valtickém zámku s ochutnáním burčáků v různých stádiích a následná degustace vín v Zámeckém sklepě z produkce Vinných sklepů Valtice a Vinařství Kovacs.

Celý popis
Naposledy změněno: 1. 8. 2017
18.5.
31.10.
Zlatý pohár Alexandra Velikého na zámku Valtice

Zlatý pohár Alexandra Velikého na zámku Valtice

Valtice, Jižní Morava
1.4.
31.10.
Letové ukázky dravců na zámku Lednice

Letové ukázky dravců na zámku Lednice

Lednice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Vinné sklepy Valtice

Vinné sklepy Valtice

Valtice, Jižní Morava
Křížový sklep Valtice

Křížový sklep Valtice

Valtice, Jižní Morava
Vinný sklep Hradební Valtice

Vinný sklep Hradební Valtice

Valtice, Jižní Morava