Úvod > Aktivity & akce > Akce > Michael Kratochvíl - portrét

Michael Kratochvíl - portrét

Kdy 21. leden 2015 11:00 - 7. březen 2015 17:00 Výstavy
Po čase se vracíme k loňské úspěšné výstavě fotografií Michaela Kratochvíla, který připravil novou kolekci svých portrétních snímků
Opět se budeme moci přesvědčit o tom, že černobílé portréty mají právě v dnešní době plné barev a zmatku svou sílu a výpovědní hodnotu. Kratochvílovy snímky se snaží podat nejen svědectví o životě a vzhledu portrétovaných osob. Zaměřují se na jejich postoje, myšlenky, nálady, prchavé momenty. Jde tady více o hru přirozeného i umělého světla a stínů, atmosféru okamžiku, krátké setkání, kradmé pohledy, které mohou o fotografovaném člověku i dnešní době říct mnohem více. Vlastně tak nakonec nejde v první řadě o portrétované osobnosti, ale o autorský pohled na ně. A ten je u Michaela Kratochvíla natolik inspirativní, že se České centrum Praha rozhodlo k jeho fotografiím vrátit v novém výběru.

Michael Kratochvíl (nar. 1967) prožil několik let v zahraničí jako asistent ve fotoateliéru Ivana Němce nebo na cestách se svým otcem Antonínem Kratochvílem. Po návratu do České republiky se zabývá zejména reklamní, portrétní a reportážní fotografií.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 12. 2014

Ubytování a restaurace v okolí