Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mezinárodní hudební festival České doteky hudby

Mezinárodní hudební festival České doteky hudby

Kdy 16. prosinec 2016 - 6. leden 2017 Festivaly
18. ročník festivalu České doteky hudby opět rozezní Prahu v období Vánoc. Koncerty se odehrají v nejvýznamnějších pražských kulturních památkách - Obecním domě, Rudolfinu, Novoměstské radnici či na Pražském hradě.

Mezinárodní hudební festival České doteky hudby, který dnes patří do sedmičky největších českých festivalů klasické hudby, letos vstupuje do 18. ročníku a již tradičně rozezní významná kulturní a duchovní místa v centru Prahy v čase vánočním a novoročním – od 16. prosince 2016 do 6. ledna 2017. Na své si díky bohatému programu přijdou jak znalci oboru a milovníci vážné hudby, kteří ocení účast velkých uměleckých jmen, tak i sváteční návštěvníci koncertů, kteří si chtějí zpříjemnit Vánoce procházkou po staré Praze spojenou se stylovým koncertem vánočních melodií a koled.

Slavnostní zahajovací koncert probíhá každoročně na Pražském hradě v den narození L. van Beethovena a závěrečný koncert v Obecním domě na svátek Tří králů. Dlouhodobě festival považuje hl. město Praha za jeden z nejvýznamnějších v oblasti klasické hudby, který patří do čtveřice největších na jejím území. Není pochyb, že jde o festival nadregionálního významu s vysokou uměleckou úrovní a významnými multiplikačními efekty.

​Ředitelem festivalu je Miroslav Matějka a dramaturgem prof. Václav Riedlbauch.  Festival každoročně navštíví více jak 7 000 návštěvníků.​

Festival obsahuje koncertní řady: orchestrální hudba, stará hudba, komorní hudba, crossover. Zachovává vybrané  programové série: Hudební pohádky dětem, Ruské hudební klenoty či víceoborové  projekty z oblasti literatury, filmu, výtvarného umění a architektury.​

Celý popis
Naposledy změněno: 14. 11. 2016

Ubytování a restaurace v okolí