Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Kdy 29. červen 2018 - 7. červenec 2018 Festivaly
Nejvýznamnější mezinárodní filmový festival kategorie A ve střední a východní Evropě a jediný festival kategorie A v České republice. Kategorie A zařazuje MFF Karlovy Vary do skupiny prestižních festivalů se statutem jako MFF v Cannes, Berlíně, Benátkách či Tokiu.
Jedna ze sekcí letošního festivalu bude věnována neziskové filmové organizaci Austin Film Society (AFS) založené v roce 1985. AFS se řadí mezi klíčové filmové instituce v USA. Na festival dorazí osobně Richard Linklater. AFS napomohla výrobě stovek texaských filmům a nastartovala kariéry mnohých tvůrců, mezi něž patří David Lowery, Athina Tsangari, Kat Candler a bratři Zellnerovi. Sekce uvede devět celovečerních filmů a dva programy snímků krátkometrážních. K vidění bude i kultovní film Flákač, debut zakladatele Austin Film Society Richarda Linklatera. Dále uvidíte soudobý akční western Mariachi Roberta Rodrigueze, který vypráví příběh dobrosrdečného muzikanta, jenž se omylem zaplete do násilí.

O festivalu
Historie festivalu začala v roce 1946, kdy byl poprvé ještě jako nesoutěžní v Mariánských Lázních a Karlových Varech. V letech 1959 až 1993 se ob rok střídal s festivalem v Moskvě. V Thermalu se festival koná od roku 1978.
 
Během jednoho červencového týdne jsou Karlovy Vary jakoby pohlceny festivalovou atmosférou. Všude jsou spousty lidí, probíhají koncerty, party, ceremoniály, tiskové konference a samozřejmě projekce filmů. Můžete tu vidět české i zahraniční celebrity. Hlavním centrem festivalu je hotel Thermal, ale filmové projekce i doprovodné akce probíhají fakticky po celém městě.

Filmy z celého světa soutěží v několika kategoriích a jsou hodnoceny jak odbornou, tak i diváckou porotou. Ten nejlepší je na slavnostním zakončení festivalu odměněn hlavní cenou festivalu - Křišťálovým glóbem.
 
K festivalu patří nejrůznější filmové a společenské celebrity, tisícovky filmových fanoušků, koncerty, ceremoniály, party, tiskové konference a desítky doprovodných akcí.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 2. 2018

Ubytování a restaurace v okolí