Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mezinárodní bienále studentského designu Design.s v Brně

Mezinárodní bienále studentského designu Design.s v Brně

Kdy 24. červen 2014 - 5. říjen 2014 Výstavy
Technické muzeum v Brně ve spolupráci s dalšími předními univerzitami pořádá bienále studentského designu. Práce studentů budou vystaveny na výstavě Design.s v prostorách Technického muzea v Brně.

Mezinárodní prehlídka studentského designu navazuje na výstavy absolventských prací, které se v muzeu již několikrát uskutečnily. Současně tak chce i pokračovat v tradici bývalého Design centra České republiky, které v Brně v minulosti sídlilo, a představit tak město Brno jako město designu.

Do nesoutěžní  přehlídky bylo přihlášeno celkem 470 přihlášek prací z 26 vysokých i středních škol, ze kterých odborná porota vybrala 238 návrhů a vizualizací, které jsou vystaveny v prostorách Technického muzea v Brně - Králově Poli. Výstava potrvá do 5. října 2014, kdy bude ukončena v rámci festivalu Meet Czech Design.

Projekt Design.s by měl představit to nejlepší ze studentského designu, jenž vzniká na českých, ale i zahraničních univerzitách. Bienále se tak má stát platformou pro konfrontaci a výměnu zkušeností. Kromě výstavy je v plánu také vydání katalogu, semináře a konference pro studenty, odborníky i milovníky designu.

Spoluorganizátory přehlídky jsou Technické muzeum v Brně, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Vysoké učení technické v Brně a Technická univerzita v Liberci.

Celý popis
Naposledy změněno: 23. 6. 2014
4.7.
30.9.
Kdo si hraje, nezlobí...

Kdo si hraje, nezlobí...

Brno-Královo Pole, Jižní Morava
28.4.
29.10.
Džadoňova vila, Jana Nečase 2

Džadoňova vila, Jana Nečase 2

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Veselá kavárna - dětská kavárna v Brně

Veselá kavárna - dětská kavárna v Brně

Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Jižní Morava
Noem Arch Restaurant v Brně

Noem Arch Restaurant v Brně

Brno, Jižní Morava
Kavárna Punkt.

Kavárna Punkt.

Brno, Jižní Morava