Úvod > Aktivity & akce > Akce > Malá, milá výstava děl Jiřího Kuběny a Vítězslava Nezvala ve Zlíně

Malá, milá výstava děl Jiřího Kuběny a Vítězslava Nezvala ve Zlíně

Kdy 9. leden 2015 - 28. únor 2015 Výstavy
Rozsahem malá, přesto milá. Taková je výstavka literárních děl Jiřího Kuběny a Vítězslava Nezvala v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně. K vidění je až do konce února, vstup je zdarma.
Ve vitrínách ve 4. podlaží budovy 15 jsou vystaveny knihy, divadelní hry, sbírky básní, rovněž životopisné knihy, korespondence, fotografie i gramofonová deska. „Nejstarší knihou Vítězslava Nezvala, kterou má knihovna ve fondu, je sbírka básní Menší růžová zahrada z roku 1926, zaujme i jeho román Jak vejce vejci z roku 1933,“ prozradila Světlana Divilková z krajské knihovny.

Výbor z díla Jiřího Kuběny z let 1953–1995 vydalo nakladatelství Votobia v roce 1995. Ojedinělá je Kuběnova sbírka poezie Hledá se Micimaus aneb Baron a jeho lvice s ilustracemi Jakuba Požára. Součástí výstavy jsou také fotografie Jiřího Kuběny a Vítězslava Nezvala poskytnuté krajskou galerií. „ Jsou mezi nimi opravdové perly, jako například Vítězslav Nezval s Pablem Picasem,“ doplnila Světlana Divilková. Fotografie jsou umístěny na regálech ve 4. podlaží budovy 15.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 1. 2015
19.5.
18.8.
 Výstava Theodora Pištěka na zlínském zámku

Výstava Theodora Pištěka na zlínském zámku

Zlín, Východní Morava
1.1.
31.12.
Orbis Pictus Play Zlín

Orbis Pictus Play Zlín

Zlín, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí