Úvod > Aktivity & akce > Akce > Lidové vánoční zpěvy Moravy se Zuzanou Lapčíkovou

Lidové vánoční zpěvy Moravy se Zuzanou Lapčíkovou

Kdy 30. listopad 2014 10:00 - 18:00 Hudební a divadelní akce
Adventní dílna bude zaměřená na méně známé lidové písně. Lektorka říká: „Mám vůči adventnímu repertoáru nejvyšší respekt - vůbec nejcennějším poselstvím je naděje, kterou nese adventní hudba. Těším se na společný čas na dílně."
I letos pokračujeme v mnohaleté tradici adventních dílen. Tentokrát na ni poprvé přivítáme Zuzanu Lapčíkovou – zpěvačku, cimbalistku, folkloristku a skladatelku. Dílna se odehraje v malebných prostorách kapucínského kláštera na Hradčanech.

Svůj zájem o lidovou hudbu projevila Zuzana Lapčíková studiem etnologie a hudební vědy na Masarykově univerzitě v Brně. Od roku 1980 působí ve folklórním souboru Včelaran, věnuje se také sběratelské činnosti moravských lidových písní. Nahrává i se soubory z oblasti vážné hudby, jako je např. Státní filharmonie Brno, Pražská komorní filharmonie nebo soubor Virtuosi di Praga.

Dílna proběhne v kapucínském klášteře Na Hradčanech, Loretánské náměstí 99/6, Praha 1, na první adventní neděli od 10 do 17.30, v poledne s 90 minutovou pauzou na oběd.

V klášteře je možné za poplatek také přespat.
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 11. 2014

Ubytování a restaurace v okolí