Úvod > Aktivity & akce > Akce > Legiovlak v Praze

Legiovlak v Praze

Kdy 1. srpen 2016 8:00 - 30. srpen 2016 18:00 Historické a vojenské akce
Také v Praze bude letos k vidění Legiovlak a to včetně plně vyzbrojeného obrněného vozu. Jde o repliku vlaku, který používali naši vojáci při bojích o Transsibiřskou magistrálu.

Milovníci vojenské historie si mohou prohlédnout až do 30. srpna unikátní Legiovlak. Jde o repliku vlaku, který používali naši vojáci při bojích o Transsibiřskou magistrálu. Legiovlak má dvanáct vagonů. Největším lákadlem je replika plně vyzbrojeného obrněného vozu, který sloužil k ochraně vlakových ešalonů. Souprava obsahuje také dva plošinové vozy s materiálem a obrněným automobilem Austin, ubytovací vůz – tzv. těplušku, která byla domovem po mnoho měsíců až 15 legionářům, vůz polní pošty, zdravotní vagon s ošetřovnou a štábní vůz pro důstojníky.

Samotný Legiovlak bude přístupný zcela zdarma každý všední den od 8:00 do 18:00 a o víkendech od 9:00 do 18:00. Komentované prohlídky s průvodcem začínají každý den od 13:00 a opakují se v pravidelných hodinových intervalech. Posádka vlaku v dobových uniformách je vždy k dispozici jak k odbornému výkladu, tak k pomoci s pátráním po legionářích mezi předky návštěvníků.

Historické vagony Legiovlaku jsou zrekonstruovány tak, aby věrně odpovídaly dobovým reáliím a návštěvníkům co nejblíže přiblížily podrobnosti z legionářského života a jejich boje. Soupravy legionářských vlaků byly totiž kasárna na kolejích a legionáři se museli postarat o vše sami a ještě v pohybu.

Celý popis
Naposledy změněno: 11. 4. 2016

Ubytování a restaurace v okolí