Úvod > Aktivity & akce > Akce > Kurz komiksu a ilustrace pro děti

Kurz komiksu a ilustrace pro děti

Kdy 1. září 2014 - 30. září 2014 Akce pro děti
Kurz komiksu a ilustrace (19 lekcí/90 min) má za cíl hravou a kreativní formou obeznámit děti s komiksem a ilustrací, poukázat na nové trendy v obou médiích, na to co mají společné a v čem se liší. Témata lekcí na sebe plynule navazují a v závěru kurzu si děti mohou vyzkoušet tvorbu vlastní animace.

Prostřednictvím kurzu děti nahlédnou na to, co komiks a ilustraci spojuje, naučí se navrhnout vlastní komiksovou postavu a rozpracovat její příběh, obeznámí se s různými vizuálními možnostmi komiksu, zjistí jak pracovat s prostorem a časem v komiksu, ilustraci, ale také v animaci a především jak uvést své myšlenky, nápady a příběhy do vizuální formy.

Kurz komiksu a ilustrace má za cíl pomoct malým autorům lépe komunikovat prostřednictvím obrazů, vyjádřit své myšlenky a příběhy a zhmotnit je do vizuální podoby, ale také zažít zábavu a příjemně strávit čas s uměním a příběhy. Program semestrálního kurzu: Úvod do komiksu a ilustrace: rozdíly mezi komiksem a ilustrací Vztah textu a obrazu Jak na postavy příběhu Prostor a čas v komiksu a ilustraci Minulost, přítomnost a budoucnost v komiksu Emoce v komiksu a ilustraci Můj příběh: Komiksový deník Ilustrace povídky nebo pohádky Komiks na webu Animace

Kde? Výtvarný ateliér Malování kreslení, Balbínova 28, Praha - Vinohrady

Kdy? pátek 16:00 - 17:30 / 19 lekcí

Kdo? Mgr. Erika Grendelová

Celý popis
Naposledy změněno: 21. 8. 2014

Ubytování a restaurace v okolí