Úvod > Aktivity & akce > Akce > Kurz Keramická dílna pro děti v Praze

Kurz Keramická dílna pro děti v Praze

Kdy 2. září 2014 16:00 - 30. září 2014 17:30 Akce pro děti
Děti si v rámci našeho Kurzu Keramická dílna (19 lekcí/90min) vyzkouší veškeré základní techniky přístupu ke keramické hlíně (modelování z hadů, plátů, sochařským způsobem, točení na kruhu, zaformovávání do forem, lití do forem) a dekorování keramiky (engobování, glazování, dekorování pomocí skla).

Naučíme se základy kresby a malby (především teorii barev), které se snoubí s keramickou tvorbou a přispívají k celkovému rozvoji estetického cítění. Jako bonus kurz obsahuje i hodiny týkající se vytváření smaltovaných výrobků. Práce s hlínou je pomalá, není kam spěchat... pojďme se spolu ponořit do stavu niterného soustředění, pojďme hladit, tvarovat, formovat...

Pojďme poznávat, dotýkat se a zkoušet. Sami sobě buďme poutníky, kteří hledají a najdou harmonický tvar, který bude korelovat s naším estetickým či lidským názorem, pojďme objevovat dimenze naší duše, díky které budou naše ruce dávat hlíně tvar. Pojďme se do toho pustit jako děti. Tvar a forma se dá upravovat tak, jak budeme cítit a chtít.

Vyzkoušejte si točení hlíny na kruhu, vyrobte si svoji první nádobu, vázu, misku či hrníček... Ušpiňme se od hlíny a očišťme se od stresu, napětí, nepříjemných emocí... Věnujme chvíli čas své tvořivosti a hravosti...

V rámci semestrálního Kurzu keramiky si vyzkoušíme veškeré základní techniky přístupu ke keramické hlíně (modelování z hadů, plátů, sochařským způsobem, točení na kruhu, zaformovávání do forem, lití do forem) a dekorování keramiky (engobování, glazování různými způsoby, dekorování pomocí skla). Seznámíme se základy kresby a malby, které se snoubí s keramickou tvorbou a přispívají k celkovému rozvoji estetického cítění. Jako bonus kurz obsahuje i hodiny týkající se vytváření smaltovaných výrobků.

V rámci kurzu máte i mimo jiné možnosti realizování vlastních návrhů. Keramicko sochařská dílna našeho výtvarného ateliéru nabízí výuku tradičního i moderního sochařství a modelářstí.

Kde? keramická dílna výtvarného ateliéru

Kdo? výuku vede MgA. Kateřina Pecová

Kolik? kurz trvá 19 lekcí po 90 min

Kdy? úterý 16:00 - 17:30 - Kurz keramiky (děti)

Celý popis
Naposledy změněno: 21. 8. 2014

Ubytování a restaurace v okolí