Úvod > Aktivity & akce > Akce > Křivoklání - tradiční podzimní akce na hradě Křivoklát

Křivoklání - tradiční podzimní akce na hradě Křivoklát

Kdy 26. září 2015 10:00 - 28. září 2015 18:00 Lidová řemesla a trhy
Křivoklání je úžasnou přehlídkou pohody a radosti. Celé prostranství hradu opět ožije středověkem. Můžete tu ochutnat dobrá jídla, popít skvělá vína a přitom si užít zajímavý program.

Už podvacátéprvní se uskuteční letos na hradě Křivoklátě tradiční podzimní rytířská slavnost Křivoklání. Jejím pořadatelem je agentura Merlet spolu se Státním hradem Křivoklát. A protože Merlet patří k absolutní české špičce (spolupracuje např. při natáčení historických velkofilmů, jako Tři mušketýři, Báthory a dalších), lze opět očekávat program nabitý akčními scénami v podání nejlepších skupin a souborů. Program je pestrou přehlídkou historického a scénického šermu, dobové hudby a divadla.

V sobotu 26. září vypraví České dráhy historický vlak, tažený parní lokomotivou Šlechtična. Odjezd je z Prahy – Braníka v 9.14 hod

Nenechte si ujít 21. Křivoklání, které bude opět velkou podívanou pro dospělé a zábavou pro děti. V průběhu slavností budou otevřeny i netradiční části hradu s odpočinkovými zónami. Každý si může vybrat, zda bude chtít být ve víru turnajů a zábavy, nebo si na chvilinku v klidu posedět na hradbách a odpočinout. To vše nabízíme na jednom místě, stačí pár kroků. Po celý den se stanete součástí mimořádného zážitku a alespoň na chvíli se budete moci vrátit do časů statečných rytířů a krásných dam, kdy síla a čest vévodila hradu Křivoklátu.

Na se můžou těšit i malí návštěvníci hradu. Připravena je pro ně Rytířská stezka odvahy s několika stanovišti, na nichž budou děti plnit rozličné úkoly, které středověká pacholata musela zvládnout. Pořadatelé samozřejmě nezapomenou malé hrdiny odměnit.

Pro dospělé bude otevřena křivoklátská Bakchova jeskyně i s pravým rytířských pijáckým rituálem. Dobová zbrojnice s odborným výkladem potěší každého milovníka zbraní. Připraveno je i dobové tržiště s dětskými dílničkami.

Ke Křivoklání na hradě Křivoklát patří neodmyslitelně také řemeslnický jarmark. K vidění budou mistři kováři, hrnčíři, skláři, řezbáři, koželuhové, tkalci, košíkáři či svíčkáři. Zkusit si můžete střelbu z luku či kuše. V několika tavernách je možno ochutnat teplou medovinu, svařené víno, domácí slivovici, opékanou slaninu, buřty, placky či turecký med.

Celý popis
Naposledy změněno: 18. 9. 2015
7.6.
10.6.
Open Guitar Festival Křivoklát

Open Guitar Festival Křivoklát

Křivoklát, Střední Čechy
4.8.
Hradišťan na hradě Křivoklát

Hradišťan na hradě Křivoklát

Křivoklát, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Svatba na Křivoklátě od A do Z

Svatba na Křivoklátě od A do Z

Křivoklát, Střední Čechy
Sportovní areál U Kolečka

Sportovní areál U Kolečka

Křivoklát, Střední Čechy
Kemp Branov

Kemp Branov

Branov, Střední Čechy
Tábořiště U Jezu Račice

Tábořiště U Jezu Račice

Račice, Střední Čechy