Úvod > Aktivity & akce > Akce > Kouzlo cínového šperku - základy na kurzu v Brně

Kouzlo cínového šperku - základy na kurzu v Brně

Kdy 15. prosinec 2014 17:30 - 21:00 Lidová řemesla a trhy
Krůček po krůčku vás provedeme všemi procesy tak, abyste si po absolvování tohoto kurzu dovedli sami a v domácích podmínkách vytvořit svůj vlastní, originální a jedinečný šperk.
Tento kurz je vhodný pro všechny, kteří chtějí proniknout do tajů výroby cínovaného šperku a dosud se s touto technikou nesetkali. Krůček po krůčku vás provedeme všemi procesy tak, abyste si po absolvování tohoto kurzu dovedli sami a v domácích podmínkách vytvořit svůj vlastní, originální a jedinečný šperk.

V kurzu se budeme věnovat vždy jednomu druhu šperku – tentokrát to bude přívěšek. Precizně si vysvětlíme kompletní postup prací, seznámím vás s veškerými materiály i pomůckami a nářadím. Naučíte se spoustu vychytávek, které mám ověřené z vlastní cínařské praxe, a které Vám usnadní práci. Poradím vám, jak se vyvarovat chyb a nešvarů při výrobě šperků.

Co se naučíte:
Ukážeme si práci s elektrickou ruční páječkou s regulovatelnou teplotou, tedy základní i pokročilé techniky měkkého pájení. Naučím vás, jak pracovat s měděnou lepicí páskou, letovací vodou, bezolovnatým cínem (jediným povoleným cínem při výrobě cínovaných šperků), měděným šperkařským plechem, měděnými drátky, patinou…, předvedeme si leštění, broušení a ošetření finálního šperku antioxidačním olejem. Získané dovednosti můžete dále prohloubit a doplnit na některém z pokračovacích kurzů, kde se budeme věnovat výrobě dalších typů šperků (náhrdelník, náramek, brož, spona do vlasů, prsten, náušnice…).

Co si odnesete:
Domů si odnesete vlastnoručně vyrobený originální šperk, který vás bude zdobit ve všední dny i při výjimečných příležitostech, nebo jej můžete věnovat jako dárek někomu blízkému. Šikovní stihnou i dva šperky.

Kurzy jsou vhodné pro dospělé a mládež od 16 let. Maximální počet účastníků je 6 lidí/kurz.

Mladším a hlavně těhotným ženám tento kurz nedoporučujeme z důvodu používání chemie při výrobě cínovaného šperku.

Kurz trvá cca 3,5–4 hodiny. V ceně kurzu je práce lektora, veškerý spotřebovaný materiál (minerály, sklo, cín, měděná páska, měděný plech, potřebná chemie) i zapůjčení všech pomůcek (páječka, kleště, pilníky, atd.). Pokud chcete, můžete si s sebou přinést vlastní pájku či minerály ke vsazení do šperku.
Na každém kurzu také dostanete drobné občerstvení.

Účastníci tohoto kurzu cínování mají na další kurzy s lektorkou Petrou Matovskou slevu 10% jako poděkování za přízeň.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 12. 2014
11.2.
16.6.
Angličtina pro školáky s Hocusem a Lotuskou

Angličtina pro školáky s Hocusem a Lotuskou

Brno-střed, Jižní Morava
4.3.
1.6.
Patricie Fexová: Rysy

Patricie Fexová: Rysy

Brno, Jižní Morava
21.5.
12.6.
Jiří Franta, David Böhm: Za obrazy

Jiří Franta, David Böhm: Za obrazy

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí