Úvod > Aktivity & akce > Akce > Klavírní festival Rudolfa Firkušného

Klavírní festival Rudolfa Firkušného

Kdy 19. listopad 2017 - 28. listopad 2017 Festivaly
Jubilejní 5. ročník klavírního festivalu v Praze!
V připravovaném ročníku se můžeme těšit na skvělou sestavu klavíristů, z nichž každý reprezentuje jedinečný interpretační přístup:
- živoucí legenda Andrei Gavrilov,
- mistr nejmenšího hudebního detailu Pierre-Laurent Aimard,
- talentem oslňující zástupce nejmladší generace David Fray,
- jeden z nejosobitějších zjevů české klavírní školy – Tomáš Víšek, který mj. představí ukázku ze skladatelského odkazu klavíristy Rudolfa Firkušného
- koncert věnovaný čtyřruční hře – a to v podání temperamentního sesterského dua Khatia Buniatishvili a Gvantsa Buniatishvili.


Během prvních čtyř let psaly jeho historii mimořádné osobnosti jako Yefim Bronfman, Emanuel Ax, Grigorij Sokolov, Sir András Schiff, Garrick Ohlsson či Giovanni Bellucci. Z českých interpretů pak Lukáš Vondráček, Jitka Čechová, Martin Kasík, Igor Ardašev a Ivo Kahánek, jehož fantastické vystoupení s Berlínskými filharmoniky a Sirem Simonem Rattlem se stalo událostí pražské hudební sezóny roku 2014. Rok od roku zvyšující se přízeň diváků potvrzuje, že čtyři klavírní večery na ploše jednoho týdne si našly své příznivce a lákají koncentrací vynikajících, a přitom zcela různorodých výkonů umělců současné interpretační špičky.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 11. 2017

Ubytování a restaurace v okolí