Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava K.O.K.F.O.T. 2014

Výstava K.O.K.F.O.T. 2014

Kdy 10. říjen 2014 18:00 - 1. listopad 2014 17:00 Výstavy
Galerie 4 zve na výstavu skupiny fotografů, která se poprvé prezentovala vynikající instalací na Krajském festivalu uměleckých projektů s mezinárodní účastí Chebské dvorky 2013. Jejími členy jsou: Karolína Rusňáková, Ola Chytra, Klára Vomelová, Filip Rojík, Ondřej Kalmán a Tereza Kožíšková.

Skupina K.O.K.F.O.T. vznikla v květnu 2013 v rámci společné účasti na 11. ročníku Krajského festivalu Chebské dvorky 2013. Hlavní pohnutkou bylo však společně tvořit.
Název skupiny je odvozený z křestních jmen členů: K.arolína, O.la, K.lára, F.ilip, O.ndřej a T.ereza.

Tvoří ji dva bývalí kantoři a čtyři bývalí studenti Střední průmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech. I když jsou členové této skupiny většinu času roztroušeni po celé České republice a někdy i po celém světě, tak se těchto šest naprosto odlišných lidí snaží o určitou koncepci a společný cíl.

Témata výstav vyplývají spontánně z jejich zážitků a rozhovorů, které často hraničí s absurditou a právě ta má pro všechny členy skupiny specifický význam.

Výstava v Galerii 4 s názvem „K.O.K.F.O.T. 2014“ je už třetí společná výstava, která obsahuje fotografie ze tří společných projektů: „To se nám jen zdá“ (Chebské dvorky 2013), „Hrobové ticho“ (Chebské dvorky 2014) a „Neviditelnost viditelných věcí“ (Galerie 4, 2014). Každé z těchto tří témat určuje společná myšlenka, kterou lze číst ve více rovinách, je však pojata každým z autorů zcela jiným způsobem a nechává každému prostor pro vlastní interpretaci. „To se nám jen zdá“ byl prvním projektem skupiny K.O.K.F.O.T..

Byl spojením snů, nočních můr a pošetilostí každého z tvůrců. „Hrobové ticho“ dalo autorům možnost vniknout do nitra jejich duší, kde se realita mění v pocity a obrazy, jež je možné spatřit pouze v absolutním tichu… „Neviditelnost viditelných věcí“ je poslední projekt skupiny, připravovaný pro výstavu v Galerii 4. Do sféry tajemných světů se dostaneme prostřednictvím fotografických experimentů a iluzí, ale i dokumentárním přístupem ke skutečnosti, která však ve spojení s tématem nabývá dalších, často absurdních významů.

Celý popis
Naposledy změněno: 24. 9. 2014
16.6.
17.9.
Váhy a měřidla - sbírka pana Jana Mynáře z Brna

Váhy a měřidla - sbírka pana Jana Mynáře z Brna

Cheb, Západočeské lázně
25.7.
27.7.
Othello na hradě Seeberg

Othello na hradě Seeberg

Františkovy Lázně, Západočeské lázně
2.5.
31.8.
Výstava

Výstava "Na čem se smaží Indonésie" na hradě Seeberg

Františkovy Lázně, Západočeské lázně
29.4.
17.9.
Jízdy důlním vláčkem Kateřina v rezervaci Soos

Jízdy důlním vláčkem Kateřina v rezervaci Soos

Skalná, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí