"> "> "> "> "> "> josefínské slavnosti2.jpg "> josefínské slavnosti1.jpg "> "> "> "> "> "> ">
3.10.
4.10.
+ Přidat foto

Josefínské slavnosti Terezín

Kdy 3. říjen 2015 19:00 - 4. říjen 2015 20:00 Historické a vojenské akce
Tradiční oslavy založení města Terezína se zaměřením na jeho vojenskou historii. Vojenský pochod, vojenské přehlídky, ukázky vojenského výcviku. Hlavním bodem programu bude dobytí dělostřelecké baterie. Dále vás čeká staročeský jarmark a noční souboje.
Pevnost Terezín zná z historického hlediska mnoho lidí, ale co už možná nevíte, že každý rok tyto prostrory ožívají tradičními Josefínskými slavnostmi, kdy si návštěvníci připomenou její historický původ. Na vlastní kůži zažijete, jak to před dávnou dobou v Terezínské pevnosti vypadalo. Užijte si tradiční oslavy založení města Terezín s vojenskou parádou - pochody a přehlídkami, ukázkami výcviku a ukázkovým dobytím střelecké baterie.

Velkolepá podívaná pro příznivce historie a staré vojenské techniky, kteří se mohou těšit na historické jednotky, které se představí při přehlídce a vzájemném střetu uvnitř pevnosti, historická válečná technika i vojenský tábor, a konečně i samotná císařovna Marie Terezie a císař Josefa II., včetně jejich dávného nepřítele pruského císaře, Fridricha II. Velikého.
 
Hlavními body programu budou sobotní bitvy. 15:00 - 16:00 se odehraje bitva o most a 19:00 - 19:30 proběhne noční dobývání pevnosti. Den zakončí ohňostroj. 
Celý popis
1.4.
5.12.
550 let Nového Hradu v Jimlíně u Loun

550 let Nového Hradu v Jimlíně u Loun

Jimlín, Severozápadní Čechy
1.4.
12.4.
 Velikonoční zámek v Benešově nad Ploučnicí

Velikonoční zámek v Benešově nad Ploučnicí

Benešov nad Ploučnicí, Severozápadní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Trhy Ředhošť - trhy s 50letou tradicí

Trhy Ředhošť - trhy s 50letou tradicí

Litoměřice, Severozápadní Čechy
Zámek Nelahozeves

Zámek Nelahozeves

Nelahozeves, Střední Čechy