Úvod > Aktivity & akce > Akce > Jaromír Zámečník - sólo pro bajan - pozor změna - Milan Řehák !!!

Jaromír Zámečník - sólo pro bajan - pozor změna - Milan Řehák !!!

Kdy 17. únor 2015 18:00 - 20:00 Hudební a divadelní akce
Program: J.S.Bach – Preludium a fuga Es dur BWV 852S.Gubaidulina – Et Exspecto.

Milan Řehák (nar. 1994) patří v současnosti k nejvýraznějším akordeonistům v České republice. Na akordeon začal hrát v šesti letech na ZUŠ Jana Zacha v Čelákovicích u Hany Mikové. Již v mládí dosáhl řady úspěchů, mezi největší z nich patří 1. místo v sólové kategorii v ústředním kole soutěže ZUŠ (2008) a ze stejné soutěže i 2. místo v kategorii komorní hry. Na soutěži jazzových, estrádních a tanečních orchestrů získal s uskupením E-kvintet v ústředním kole 2. cenu a také cenu poroty za mimořádný hudební projev na akordeon (2007).

Však největších soutěžních a koncertních úspěchů dosáhl na Pražské konzervatoři, kde v současnosti studuje 6. ročník pod vedením Josefa Hřebíka.

Soutěžní přehlídka konzervatoří Pardubice 2010 – 1. cena, Mezinárodní akordeonová soutěž Pula 2011 – 1. cena (Chorvatsko), Mezinárodní akordeonová soutěž Castelfidardo 2011 – postup do finále (Itálie), Mezinárodní akordeonová soutěž Pula 2012 – 1. cena a absolutní vítězství a nejvyšší bodové ohodnocení ze všech sólistů (Chorvatsko), Mezinárodní akordeonová soutěž Klingenthal 2012 – 4. místo (Německo), Mezinárodní akordeonová soutěž Ostrava 2013 – 1. cena, Soutěžní přehlídka konzervatoří Pardubice 2013 – 2. cena a zvláštní cena za interpretaci soudobé hudby.

Asi nejvýznamnější z těchto ocenění je právě absolutní vítězství v chorvatské Pule (2012), které Milanu Řehákovi přineslo řadu příležitostí jako je koncert pro European Broadcasting Union, koncert v rámci festivalu Svátků hudby v Praze jako hlavní host Václava Hudečka nebo účinkování v televizních pořadech.

Vystoupil také na festivalu ve Stockholmu, Drážďanech a Salzburgu, a během desítek každoročně odehraných koncertů měl možnost spolupracovat například s Jaroslavem Svěceným, Lubomírem Brabcem, Českým triem, a mnoha dalšími předními umělci. V současnosti také spolupracuje například se Státní operou, Orchestrem Bohumíra Hanžlíka nebo kapelou Bardolino.

Do jeho repertoáru patří hlavně vrcholné originální kompozice autorů, jako jsou například Sofia Gubaidulina, Jindřich Feld nebo Václav Trojan, ale i barokní skladby či virtuosní transkripce.  Své technické a hudební schopnosti se snaží uplatňovat nejen v klasické hudbě, ale i v populárnějších žánrech, a svou přesvědčivou interpretací a osobitým výrazem se Milan Řehák snaží oslovovat co nejširší publikum.


Předprodej od 27. 1. 2015
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 2. 2015
17.8.
19.8.
Slavnosti tří kápí v Třebíči 2018

Slavnosti tří kápí v Třebíči 2018

Třebíč, Vysočina
16.7.
22.7.
Filmy pro Karla IV.

Filmy pro Karla IV.

Třebíč, Vysočina
15.9.
Bramborobraní Třebíč

Bramborobraní Třebíč

Třebíč, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí