Úvod > Aktivity & akce > Akce > Junior glass ways 2017 - umělecká soutěž pro studenty

Junior glass ways 2017 - umělecká soutěž pro studenty

Kdy 4. březen 2017 - 2. duben 2017 Společenské akce
Mezinárodní soutěž pro studenty uměleckých škol se zaměřením na výtvarné umění a design. Letos vás hrdě přivítá město Sázava a soutěží se s odkazem na téma: skleněný materiál, sklo.

Soutěž si klade za cíl motivovat studenty a propagovat rozvoj sklářské tvorby, podporovat výtvarné vzdělání v mezinárodním kontextu. Po vydařených 8 ročnících konaných pod názvem Sanssouci Junior Glass Match v Karlových Varech se soutěž přemisťuje do atraktivního prostředí Centra sklářského umění v Sázavě a mění název na Junior Glass Ways. Umělecká soutěž je určena pro všechny typy a úrovně výtvarných škol. Hodnotit díla mezinárodních studentů bude odborná porota.
 

Centrum sklářského umění vzniklo rekonstrukcí bývalé sklářské huti František, kterou postavil v roce 1882 Josef Kavalier a dal jí jméno po svém otci. Po vybudování nových provozů skláren a nových výrobních hal v Sázavě ale její význam klesal a pomalu chátrala. V roce 2010 byla zapsána na seznam kulturního dědictví ČR. Její záchranu si vzala za své Nadace Josefa Viewegha Sklářská huť František. V květnu 2014 se zde otevřela expozice sklářského umění.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 2. 2017
14.4.
14.5.
Výstava Bravo Girl

Výstava Bravo Girl

Sázava, Střední Čechy
1.4.
29.10.
Slovanský klášter Karla IV.

Slovanský klášter Karla IV.

Sázava, Vysočina
8.5.
Posázavský půlmaraton

Posázavský půlmaraton

Sázava, Střední Čechy
28.5.
Sázavský klášter - Květinový den

Sázavský klášter - Květinový den

Sázava, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí