Úvod > Aktivity & akce > Akce > Junior glass ways 2017 - umělecká soutěž pro studenty

Junior glass ways 2017 - umělecká soutěž pro studenty

Kdy 4. březen 2017 - 2. duben 2017 Společenské akce
Mezinárodní soutěž pro studenty uměleckých škol se zaměřením na výtvarné umění a design. Letos vás hrdě přivítá město Sázava a soutěží se s odkazem na téma: skleněný materiál, sklo.

Soutěž si klade za cíl motivovat studenty a propagovat rozvoj sklářské tvorby, podporovat výtvarné vzdělání v mezinárodním kontextu. Po vydařených 8 ročnících konaných pod názvem Sanssouci Junior Glass Match v Karlových Varech se soutěž přemisťuje do atraktivního prostředí Centra sklářského umění v Sázavě a mění název na Junior Glass Ways. Umělecká soutěž je určena pro všechny typy a úrovně výtvarných škol. Hodnotit díla mezinárodních studentů bude odborná porota.
 

Centrum sklářského umění vzniklo rekonstrukcí bývalé sklářské huti František, kterou postavil v roce 1882 Josef Kavalier a dal jí jméno po svém otci. Po vybudování nových provozů skláren a nových výrobních hal v Sázavě ale její význam klesal a pomalu chátrala. V roce 2010 byla zapsána na seznam kulturního dědictví ČR. Její záchranu si vzala za své Nadace Josefa Viewegha Sklářská huť František. V květnu 2014 se zde otevřela expozice sklářského umění.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 2. 2017

Ubytování a restaurace v okolí