Úvod > Aktivity & akce > Akce > Hudba, Den piva, křest známek, to vše a mnoho dalšího nabízí Východní Morava

Hudba, Den piva, křest známek, to vše a mnoho dalšího nabízí Východní Morava

Kdy 24. září 2014 - 28. září 2014 Akce pro děti
Východní Morava baví a láká. V příštích dnech nabízí spoustu zajímavých akcí.

Ve středu 24. září zavítá do vsetínského Domu kultury brněnská alternativní kapela Květy, čerpající z mnoha hudebních žánrů. Hudební publicisté na Květech oceňují zejména netradiční nástrojové vybavení a skladatelské postupy, kontrastní používání jemných a syrových ploch, poetické, mnohovýznamové texty, naléhavý zpěv, energický a vtipný koncertní projev. Koncert začne v malém sále v 19:00.

Místo vědcem generálem, tak se nazývá přednáška, kterou nabízí ve středu Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně. Jiří Šrámek ze Státního okresního archivu Zlín se zaměří na 1. světovou válku a osobnosti z Východní Moravy. Generály, kteří se po válce vrátili domů a zůstali sloužit v nové československé armádě. Půjde například o generála Vladimíra Kajdoše, rodáka z Němčic u Holešova, který se stal II. zástupcem náčelníka Hlavního štábu československé armády a na podzim 1938 dokonce i ministrem, o generála Miroslava Tomáše Miklíka, rodáka z Kunovic, který dosáhl funkce I. zástupce náčelníka Hlavního štábu československé armády, chybět nebude samozřejmě napajedelský rodák generál Josef Šnejdárek. Přednáška začne v 17:00 v budově 15, 2. patře, sále B. Vstupné stojí 40 Kč, snížené 30 Kč.

Ve čtvrtek 25. září T-Klubu v Rožnově pod Radhoštěm představí Jiří Černý se svým Rockováním. Jeden z nejrespektovanějších hudebních publicistů bude povídat o hudbě, politice, zajímavých lidech, odpoví na dotazy a zahraje skladby na přání. Rockování začne v 19:00, vstupné stojí předprodeji 100 Kč, na místě 130 Kč, studenti zaplatí 60 Kč.

Příznivci potravin s původem v regionu si mohou nakoupit v pátek 26. září na Farmářských trzích ve Valašském Meziříčí. Uskuteční se tradičně na náměstí.

Od pátku do neděle 28. září bude patřit Klub kultury v Uherském Hradišti výstavě Jede vláček, kolejáček… II. K vidění budou modely jednokolejných a dvojkolejných železnic KŽM Slovácko, organizátoři slibují až 25 vlakových souprav. Vstupné stojí 20 Kč, děti zaplatí 10 Kč. Otevírací doba je pro všechny dny od 9:00 do 17:00.

Již 19. ročník sletu „broučků“ – Podzimní putování s broučky Valašským královstvím – se uskuteční v pátek od 18.30 v Rožnově pod Radhoštěm. Lampiónový průvod vyjde v 18:30 od Hudebního altánu v parku a zamíří do Dřevěného městečka ve skanzenu.

V sobotu 27. září bude patřit Dolní náměstí ve Vsetíně Farmářskému trhu. V nabídce bude čerstvá zelenina a ovoce, sušené ovoce, sýry, tvaroh, mléčné výrobky, valašské frgály, koření a sypané čaje, ryby, uzeniny, domácí vajíčka, chléb, celozrnné pečivo, med, mošty, víno květiny a bylinky, to vše od farmářů z Valašska. Trh začne v 7:00 a skončí v pravé poledne.

Napajedla na Zlínsku se chystají na největší kulturní akci v roce. V sobotu začne v 8:00 už XV. ročník Svatováclavských slavností. Celý den bude možné navštívit historický program na kostelních schodech a večer na nádvoří Nového Kláštera, nebude chybět velký kostýmovaný průvod městem, mše na počest knížete Václava, jarmarečné hrátky s pouličními zpěvy a tanci a hrací stanoviště se středověkými úkoly pro děti. Na Masarykově náměstí bude probíhat Farmářský a řemeslný trh a Slavnosti vína s cimbálovou muzikou. Ve hřebčínu bude možné projet se na koních, ponících nebo v kočáru, zhlédnout přehlídku plemeníků a podívat se do jindy nepřístupných míst. Loď „Morava“ vezme zájemce na okružní plavbu a památkami provedou kostýmovaní průvodci. 

Na Den českého piva zve v sobotu Výstaviště Floria v Kroměříži. Začne v 10:00 a skončí v 22:00. Nabídne 40 druhů piv z 12 pivovarů a také soustu zábavy, muziky, grilované speciality a guláše. Vstupné stojí 150 Kč.

V neděli 28. září se v rožnovském skanzenu uskuteční Křest známkového archu Beskydy – Kraj velkých šelem. Začne v 14:00 a v konferenčních prostorách objektu Sušák. Arch byl vydán počátkem září emisí cca 65 tisíc kusů. 

Celý popis
Naposledy změněno: 19. 9. 2014
30.4.
31.5.
Valašské muzeum v přírodě zahajuje sezonu

Valašské muzeum v přírodě zahajuje sezonu

Rožnov pod Radhoštěm, Východní Morava
1.6.
Den dětí ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově p. R.

Den dětí ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově p. R.

Rožnov pod Radhoštěm, Východní Morava
10.6.
12.6.
Ondrášova Valaška

Ondrášova Valaška

Rožnov pod Radhoštěm, Východní Morava
5.7.
6.7.
Zvonečkový jarmark v Rožnově pod Radhoštěm

Zvonečkový jarmark v Rožnově pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Agh Rožnov pod Radhoštěm

Hotel Agh Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm, Východní Morava
Restaurace Posezení u Libuše Rožnov pod Radhoštěm

Restaurace Posezení u Libuše Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm, Východní Morava
Grillbar Restaurant Rožnov pod Radhoštěm

Grillbar Restaurant Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm, Východní Morava