Úvod > Aktivity & akce > Akce > Hradozámecká noc na zámku Loučeň

Hradozámecká noc na zámku Loučeň

Kdy 29. srpen 2015 17:00 - 30. srpen 2015 0:06 Akce pro děti
Přijďte si na závěr léta užít romantiku bájného Sherwoodu pod korunami staletých stromů mezi labyrinty na zámku Loučeň.

Celé léto v zámeckých zahradách mezi labyrinty, v bájném Sherwoodu, poměřují své síly zbojníci se zlotřilým šerifem z Notthinghamu. Šerif Notthinghamský s pomocí králova bratra Jana vyhlásil na poslední srpnovou sobotu – 29. srpna 2015 – rytířský turnaj o ruku krásné Lady Marion proti její vůli. Ta však zaslíbila své srdce Robinu Hoodovi a tak se v Sherwoodských hvozdech chystá nezvyklá lesní svatba, u které nesmíte chybět. Jste Robinem Hoodem všichni srdečně zváni. Svatebními hosty tedy můžete být i vy, když v tuto nevšední noc na Loučeň přijedete.

Robin Hood a Lady MarionUtká se Robin Hood v turnaji o ruku spanilé Marion? Zvítězí a ztrestá jednou provždy šerifa z Notthinghamu a jeho pohůnky? Dovede svou milou k oltáři? Řeknou si Lady Marion a Robin Hood šťastně své ano? Kdo přivede Lady Marion k oltáři, když je král Richard v zajetí? Uvidíte.

Na svatební hosty po 19:00 dýchne atmosféra romantického středověku. Kromě turnaje čekají v nabytém srpnovém večeru ukázky dravých ptáků, střelnice, dobová kuchyně, kovárna, osvětlená zbojnická cesta do samotného srdce Sherwoodských hvozdů (lanový park), ve kterém mohou řádit nejen malí návštěvníci. Tancechtiví si za doprovodu středověké hudby mohou zatančit dobové tance a vychutnat svatební veselí. Za celou sherwoodskou slavností, přibližně ve 22:30, udělá tečku rituál ohně sherwoodských.

Hradozámecké prohlídky zámku
Na Hradozámecké noci samozřejmě nesmí chybět ani prohlídky zámku. Výběr bude pestrý.  S potěšením vás provedou kastelán, Bílá paní, komorník Jeho Jasnosti, kuchařka Aninka. V pozadu nezůstanou ani prohlídky čokoládové, aristokratické, dětské a v neposlední řadě také prohlídky tajuplného sklepa. Každý návštěvník si tak jistě přijde na své. 

Tento magický letní večer provoněný středověkou atmosférou si bez pochyb nesmíte nechat ujít. Zpestřit si ho můžete například piknikem v zámeckém parku nebo nenároční mohou přenocovat ve vlastních stanech v zámecké zahradě.  

Celý popis
Naposledy změněno: 17. 8. 2015
1.1.
30.6.
Sobotní večerní hrané prohlídky na zámku Loučeň

Sobotní večerní hrané prohlídky na zámku Loučeň

Loučeň, Střední Čechy
21.9.
23.9.
Napoleonské slavnosti na zámku Loučeň

Napoleonské slavnosti na zámku Loučeň

Nymburk, Střední Čechy
8.12.
Mikuláš, anděl a čert na zámku Loučeň

Mikuláš, anděl a čert na zámku Loučeň

Nymburk, Střední Čechy
17.11.
18.11.
Retroprohlídky na zámku Loučeň

Retroprohlídky na zámku Loučeň

Nymburk, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí