Úvod > Aktivity & akce > Akce > Hradozámecká noc na Kunětické hoře s lampionovým průvodem

Hradozámecká noc na Kunětické hoře s lampionovým průvodem

Kdy 30. srpen 2014 20:00 - 23:59 Historické a vojenské akce
Lampionový průvod na Kunětickou horu (sraz účastníků ve 20.00 na parkovišti pod hradem), večerní prohlídky, vystoupení folkové skupiny Trdlo, po celou dobu večerní prohlídky nasvíceného paláce. Zpřístupněno bude i pernštejnské sklepení pod nádvořím, v němž se bude podávat kvalitní víno.

Hradozámeckou noc zahájíme lampionovým průvodem na Kunětickou horu - sraz účastníků ve 20 hodin na parkovišti pod hradem, lampiony s sebou! Ve 21 hodin se můžete těšit na vystoupení pardubické folkové skupiny Trdlo. Folk-folklórní skupina Trdlo vznikla v roce 1982 z pardubických muzikantů, kteří se rozhodli hrát lidovou hudbu jinak, než klasické folklórní soubory.

Během své existence si kapela vytvořila osobitý a pro ni typický styl aranžování lidových písní s převažujícími prvky folku, ale i jazzu a vážné hudby. Inspiraci čerpá v méně hraných českých, moravských, slovenských a židovských písničkách. Po celý večer prohlídky nasvíceného paláce a mimořádně i kamenných sklepení pod hradním nádvořím, v nichž vám navíc stylově nabídneme ochutnávku kvalitních vín.

Celý popis
Naposledy změněno: 28. 8. 2014
16.3.
23.9.
Včely ze všech ú(h)lů ve Východočeském muzeu

Včely ze všech ú(h)lů ve Východočeském muzeu

Pardubice, Východní Čechy
6.3.
30.3.
Festival Frankofonie v Pardubicích

Festival Frankofonie v Pardubicích

Hradec Králové, Královéhradecko

Ubytování a restaurace v okolí