Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava hub a houboporadna v Třeboni

Výstava hub a houboporadna v Třeboni

Kdy 9. září 2017 - 24. září 2017 Gastronomické akce
Podzimní Třeboň láká své návštěvníky mimo jiné tradiční houbařskou výstavou, která je unikátní ve své délce trvání. Živé houby se musejí denně obměňovat a doplňovat, což není po dobu 14 dnů vůbec jednoduché. Tak neváhejte a přijďte s námi houbovat!

V průměrném roce lze v jednom dni shlédnout kolem 150 druhů hub, v suchém období kolem 100 druhů, a pokud přeje houbám počasí, vystavujeme asi 300 druhů, víc už se do výstavních prostor ani nevejde.

Na počátku výstavy se stává, že jsou vystaveny některé letní druhy hub, které svůj výskyt končí a nepodaří se je obnovovat po celou dobu výstavy. Naopak podzimní houby postupně vyrůstají, takže některé se na výstavě objeví až v posledních dnech.

Každoročně se tak daří seznámit návštěvníky s našimi nejjedovatějšími houbami - muchomůrkou zelenou a muchomůrkou jízlivou, jejichž jedna plodnice může otrávit až dvě dospělé osoby. Nejoblíbenější jsou u návštěvníků hřibovité houby, vystavované jsou také holubinky, čirůvky, krásnoporky, václavky a šupinovky a celá řada hub, které jsou sice jedlé a dobré, houbaři však často přehlížené. Velkou skupinu vystavovaných hub tvoří chorošovité houby, mezi nimiž je celá řada léčivých hub.

Po celou dobu výstavy je možné donést si houby k určení a rádi uvítáme, pokud se najdou houbaři, kteří na výstavu k obměně donesou vše, co v lese najdou.

otevřeno denně 10-12 hodin / 13–16 hodin

Celý popis
Naposledy změněno: 1. 9. 2017
28.4.
30.5.
Poznej světové dědictví UNESCO

Poznej světové dědictví UNESCO

Třeboň, Jižní Čechy
11.8.
Myslivecká Třeboň 2018

Myslivecká Třeboň 2018

Třeboň, Jižní Čechy
25.5.
Noc kostelů v kapli Schwarzenberské hrobky

Noc kostelů v kapli Schwarzenberské hrobky

Třeboň, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí