Úvod > Aktivity & akce > Akce > Houbařské slavnosti v Třeboni

Houbařské slavnosti v Třeboni

Kdy 5. září 2014 - 7. září 2014 Historické a vojenské akce
První zářijový víkend proběhnou v srdci Třeboně tradiční Houbařské slavnosti, které oslaví nejen houby, ale celý podzim jako čas sklizně a hojnosti. Tak neváhejte a přijďte s námi houbovat!

První zářijový víkend 5.9. - 7.9. 2014 s hlavním programem v sobotu 6.9. 2014 proběhnou v Třeboni na zámku tradiční Houbařské slavnosti. Společně s Jihočeským pohádkovým královstvím oslavíme nejen houby, ale celý podzim jako čas sklizně a hojnosti.

V pátek večer je pro Vás v rámci akce Okolo Třeboně připraven koncert Radúzy s kapelou. Pro věhlas svojí kuchyně pečlivě vybrané restaurace ukuchtí v sobotu výtečné krajové speciality z hub a podzimních plodů.

Ani letos vás nezklame výstava hub, houboporadna s mykoložkou a autogramiáda knihy o houbách. Pro zájemce bude připravena poradna zelených potravin, které vrací zdraví. Kromě zajímavých rozhovorů o houbaření, zelených potravinách, loutkovém divadle a řemeslech se můžete těšit také na loutkové divadlo pro děti. Celý houboprogram zpestří řemeslné trhy na zámeckém nádvoří.

V podvečer si nenechte ujít letošní poslední Příběhy třeboňských domů. Budete moci nahlédnout do veřejnosti běžně nepřístupných zákoutí společně s historickými postavami, které vás provedou.

Náměstí uvítá Cyklobraní a zámecký park Bike show. U sportovní haly si můžete zasoutěžit v rodinném fotbálku s E.O.N Junior Cupem a večer se těšte na koncert Františka Nedvěda a Dari Rollins.

Kromě toho si můžete v Třeboni během Houbovíkendu dopřát Znovínské vinobraní.

Celý popis
Naposledy změněno: 5. 9. 2014
2.5.
9.7.
Výstava Jiří Šalamoun: Maxipsem v animaci

Výstava Jiří Šalamoun: Maxipsem v animaci

Třeboň, Jižní Čechy
28.6.
2.7.
Festival Okolo Třeboně 2017

Festival Okolo Třeboně 2017

Třeboň, Jižní Čechy
1.4.
31.12.
Noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent

Noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent

Třeboň, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí