Úvod > Aktivity & akce > Akce > Houbařské slavnosti v Třeboni

Houbařské slavnosti v Třeboni

Kdy 5. září 2014 - 7. září 2014 Historické a vojenské akce
První zářijový víkend proběhnou v srdci Třeboně tradiční Houbařské slavnosti, které oslaví nejen houby, ale celý podzim jako čas sklizně a hojnosti. Tak neváhejte a přijďte s námi houbovat!

První zářijový víkend 5.9. - 7.9. 2014 s hlavním programem v sobotu 6.9. 2014 proběhnou v Třeboni na zámku tradiční Houbařské slavnosti. Společně s Jihočeským pohádkovým královstvím oslavíme nejen houby, ale celý podzim jako čas sklizně a hojnosti.

V pátek večer je pro Vás v rámci akce Okolo Třeboně připraven koncert Radúzy s kapelou. Pro věhlas svojí kuchyně pečlivě vybrané restaurace ukuchtí v sobotu výtečné krajové speciality z hub a podzimních plodů.

Ani letos vás nezklame výstava hub, houboporadna s mykoložkou a autogramiáda knihy o houbách. Pro zájemce bude připravena poradna zelených potravin, které vrací zdraví. Kromě zajímavých rozhovorů o houbaření, zelených potravinách, loutkovém divadle a řemeslech se můžete těšit také na loutkové divadlo pro děti. Celý houboprogram zpestří řemeslné trhy na zámeckém nádvoří.

V podvečer si nenechte ujít letošní poslední Příběhy třeboňských domů. Budete moci nahlédnout do veřejnosti běžně nepřístupných zákoutí společně s historickými postavami, které vás provedou.

Náměstí uvítá Cyklobraní a zámecký park Bike show. U sportovní haly si můžete zasoutěžit v rodinném fotbálku s E.O.N Junior Cupem a večer se těšte na koncert Františka Nedvěda a Dari Rollins.

Kromě toho si můžete v Třeboni během Houbovíkendu dopřát Znovínské vinobraní.

Celý popis
Naposledy změněno: 5. 9. 2014
1.4.
31.12.
Noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent

Noční prohlídky pivovaru Bohemia Regent

Třeboň, Jižní Čechy
1.11.
31.12.
Provoz zámku a hrobky v Třeboni v listopadu a prosinci

Provoz zámku a hrobky v Třeboni v listopadu a prosinci

Třeboň, Jižní Čechy
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky zámku Třeboň

Zimní prohlídky zámku Třeboň

Třeboň, Jižní Čechy
2.5.
7.5.
Anifilm 2017 Třeboň

Anifilm 2017 Třeboň

Třeboň, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí