Úvod > Aktivity & akce > Akce > Houbařské slavnosti v Třeboni

Houbařské slavnosti v Třeboni

Kdy 2. září 2017 - 3. září 2017 Gastronomické akce
První zářijový víkend proběhnou v srdci Třeboně tradiční Houbařské slavnosti, které oslaví nejen houby, ale celý podzim jako čas sklizně a hojnosti. Tak neváhejte a přijďte s námi houbovat!

První zářijový víkend 2.9. - 3.9. 2017 s hlavním programem v sobotu 2.9. 2017 proběhnou v Třeboni na zámku tradiční Houbařské slavnosti. Společně s Jihočeským pohádkovým královstvím se budou oslavovat nejen houby, ale celý podzim jako čas sklizně a hojnosti.

Pro věhlas svojí kuchyně pečlivě vybrané restaurace z třeboňského centra připravují výtečné krajové speciality z hub a podzimních plodů. Pro všechny milovníky hub se připravuje výstava těchto plodů lesa a mykoložka je celý den připravena k radě i vyprávění.

Třeboňští zahrádkáři se vždy pochlubí dary podzimních zahrad na zahrádkářské výstavě. Pro zájemce je připravena oblíbená bylinková a pomologická poradna.
Třeboňský včelař a odborník na včely představí svůj prosklený včelí úl, medomed a samozřejmě i slaďoučký med. Kromě zajímavých rozhovorů o místních obyčejích, houbařství, sadařství a včelaření potěší všechy diváky loutkové houbodivadlo a samozřejmě i houbování v třeboňském muzeu. Celý houboprogram zpestřují řemeslné trhy.

V podvečer provádí dvořan s dvorní dámou zájemce srdcem města a první zářijovou sobotu zakončují Strašidelné třeboňské pověsti. A proto – všichni příznivci dobrého jídla, pití, krajových obyčejů, kutilství, kulinářství, hub, zahradních plodů a dobré zábavy přijďte první víkend v září „houbovat“!
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 7. 2017

Ubytování a restaurace v okolí