Úvod > Aktivity & akce > Akce > Hortus Magicus 2016 - Festival barokní kultury pro všechny generace

Hortus Magicus 2016 - Festival barokní kultury pro všechny generace

Kdy 3. září 2016 10:00 - 4. září 2016 18:00 Společenské akce
Slavnosti Hortus Magicus s podtitulem Festival barokní kultury v kroměřížském Libosadu představí radovánky našich předků v autentických prostorách rekonstruované Květné zahrady, jedné z památek UNESCO v Kroměříži.

Po téměř dvouleté obnově se návštěvníkům otevřely také nové části Květné zahrady, jako jsou Králičí kopec, Ptáčnice, Pstruží rybníky či Holandská a Pomerančová zahrada.

Zlatým hřebem programu o patnácti položkách bude večerní vystoupení souborů Musica Florea a Hartig Ensemble ve Velkém skleníku. Hned po něm bude následovat barokní ohňostroj u Jahodového kopečku, k němuž se diváci po skončení představení dojdou koridorem nasvětleným lampiony. „
 
Festival Hortus Magicus nezapomíná ani na děti. Speciálně pro ně přijede do Květné zahrady v neděli 4. září Vojta Vrtek a Kejklířské divadlo z Doudleb. Hrát bude pohádku O kouzelné kuličce. K tomu bude připravena i kejklířská dílna, takže si děti vyzkoušejí žonglování a další triky.
 
Hry pro děti budou v Libosadu připraveny po oba dny.

Těšit se můžete např. na divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten (celkem v šesti originálních představeních), Dřevěný cirkus, světoznámý soubor Collegium Marianum se svým zcela novým hudebně-tanečním vystoupením Forlana, na Moravské madrigalisty a na Hudební lahůdky. Během vystoupení Tele-man budou mít malí i velcí diváci možnost aktivně se zapojit do muzicírování. Sobotní program vyvrcholí barokním ohńostrojem.

Chcete zažít něco nového? Pak navštivte ateliér tance, divadelní, zahradní či výtvarný ateliér, vyzkoušejte si historické kostýmy, nechte se okouzlit krásou dřevěných marionet, objevte Králíkovu zahradní hernu anebo Vodní hudbu u kolonády. Na své si přijdou opravdu všechny generace.

Atmosféru Květné zahrady neboli Libosadu si jistě užijete stejně tak jako hosté biskupa Karla z Lichtenschteinu-Castelcorna před více než třemi staletími.

Celý popis
Naposledy změněno: 11. 7. 2016
18.3.
30.10.
Turínské plátno v Kroměříži

Turínské plátno v Kroměříži

Kroměříž, Východní Morava
22.6.
4.9.
Macourek, Born a spol.

Macourek, Born a spol.

Kroměříž, Východní Morava
1.3.
27.11.
Zrcadlové bludiště v Kroměříži

Zrcadlové bludiště v Kroměříži

Kroměříž, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí