Úvod > Aktivity & akce > Akce > Havelské posvícení v Radotíně

Havelské posvícení v Radotíně

Kdy 11. říjen 2014 9:00 - 12. říjen 2014 19:00 Festivaly
Městská část Praha 16 srdečně zve všechny radotínské občany, ale i příznivce z okolí, na XVI. Havelské posvícení, které se uskuteční 11. – 12. října tradičně v ulicích Václava Balého a Loučanská a na náměstí Sv. Petra a Pavla.

Tradiční kulturní akce pořádaná Městskou částí Praha 16 spojená s tradičním staročeským jarmarkem. Posvícení bude zahájeno v 9.00 hod. slavnostní fanfárou, bohoslužbou slova pátera Zdeňka Skalického a stánkovým prodejem výrobků tradičních řemesel a občerstvení. Začátek kulturního programu je po oba dny od 10.30 hodin.

Během víkendového programu vystoupí hudební skupiny: Baromantika a Lenka Dusilová, Laura a její tygři, kapela Nebe, ETC a Vladimír Mišík, revivalová kapela Purple Mania a String Ladies, Old Fashion Trio, Milan Peroutka ml., staročeské písně a Třehusk, rocková kapela Dr. Max, Beer Sanatorium a další.

Dále vystoupí skupina historického šermu Alotrium, kejklíř Vojta Vrtek, Divadlo Kasperle, MŠ Petrklíč, MŠ Jeden strom, DS Gaudium, Divadlo Žumpa Nučice, divadlo ANPU, Bubeníci ze ZUŠ K. Slavického Radotín a mnoho dalších. Součástí programu bude i Den otevřených dveří v místní knihovně spojený s bazarem knih a sobotní večerní Havelská zábava před radnicí.

Po celý víkend mohou návštěvníci, nejen v ulicích Václava Balého a Loučanská, ale i na přilehlých trávnících a dvou pódiích, sledovat různá vystoupení. Doprovodnou součástí akce jsou také stánky, ve kterých prodejci nabízejí výrobky tradičních řemesel a občerstvení. Snahou pořadatele je zachovat staročeskou náladu pořádané akce, k čemuž přispívají i někteří prodejci, kteří zdobí své prodejní stánky velmi kreativně a mnozí jsou oblečeni do stylových oděvů.

Celý popis
Naposledy změněno: 1. 10. 2014

Ubytování a restaurace v okolí