Úvod > Aktivity & akce > Akce > Gastrofestival Czech Specials

Gastrofestival Czech Specials

Kdy 15. říjen 2014 - 5. listopad 2014 Gastronomické akce
Jako rozmanitou, tradiční a zároveň pokrokovou chce představit českou kuchyni jedinečný Gastrofestival Czech Specials. Ten startuje 15. října v certifikovaných restauracích a poběží až do 5. listopadu.

V této době přichystají vybrané restaurace po celé České republice speciální tříchodová menu, která bude spojovat téma využití regionálních surovin.

Gastrofestival s podtitulem „Česko chutná skvěle“ chce poukázat na kvalitní českou gastronomii, která musí jít ruku v ruce s regionálními surovinami. Na jejich využití se bude také klást důraz při sestavování festivalového menu.

Pokud máte chuť poznat české speciality jako jsou pampušky, které můžete ochutnat v restauraci Lašská jizba, krkonošské sejkovy v restauraci hotelu Hvězda v Peci pod Sněžkou, beleše v restauraci hotelu Excellent v Kroměříži, libáňského pstruha v restauraci Piano Nobile na zámku v Mcelích, kulajdu v restauraci Potrefená husa Hybernská anebo zvěřinu v mnoha variantách úpravy, pak je tento festival určen právě pro vás. Cílem je nabídnout tyto a mnoho dalších českých specialit všem milovníkům české kuchyně a to za speciální cenu.

Kromě představení kvalitních českých restaurací chce festival přispět i ke změně pohledu široké veřejnosti na českou gastronomii. Česká kuchyně může být moderní, rozmanitá, plná jedinečných pokrmů připravených z kvalitních regionálních surovin. Festival ukáže Čechům, že mají být na co hrdí.

Do festivalu je zapojeno 50 restaurací po celé České republice. Všechny jsou certifikovanými restauracemi Czech Specials, což zaručuje, že se jedná o restaurace, ve kterých jsou hostům nabízeny tradiční české pokrmy v odpovídající kvalitě. Seznam všech restaurací zapojených do festivalu naleznete na: gastrofestival.czechspecials.cz.

Organizování festivalu je jednou z aktivit projektu Czech Specials, který je partnerským projektem agentury CzechTourism, Asociace hotelů a restaurací a Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.

Celý popis
Naposledy změněno: 14. 10. 2014
12.5.
3.6.
Pražské jaro 2018

Pražské jaro 2018

Praha, Praha
20.11.
31.5.
Josef Čapek: Vinohradský scénograf

Josef Čapek: Vinohradský scénograf

Praha 2, Praha
14.2.
31.12.
Farmářské trhy na Jiřáku 2018

Farmářské trhy na Jiřáku 2018

Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí