Úvod > Aktivity & akce > Akce > Film Music Prague 2018

Film Music Prague 2018

Kdy 19. duben 2018 - 22. duben 2018 23:59 Hudební a divadelní akce
Mezinárodní festival filmové hudby za účasti světových hvězd, skladatelů a umělců. Letošní ročník nabídne koncert hollywoodského skladatele Benjamina Wallfische, který bude 19. dubna dirigovat zahajovací koncert ve Fóru Karlín.
Na zahajovacím koncertu zazní řada Walfischových melodií známých ze scifi Blade Runner 2049, hororu To nebo válečného dramatu Dunkerk.

Dne 20. dubna se můžete těšit na multimediální show s hudbou slavných skladatelů skupiny s názvem Two Steps From Hell. Thomas Bergersen a Nick Phoenix jsou populární díky nadupaným, dynamickým a originálním podkresům teaserů a trailerů k hollywoodským filmům.

Dne 21. dubna se uskuteční galakoncert britského skladatele Clinta Mansella, který napsal hudbu pro filmy jako Pí, Requiem za sen, Fontána, Moon, Noe nebo Černá labuť. Ve světové premiéře naživo zazní v orchestrální podobě celá řada filmových hitů.

O den později festival uzavře galakoncert, který zahrne hity různých světových autorů z filmů, vycházejících nebo založených na skutečných událostech. Vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu a Kühnův smíšený sbor. Program zahrne skladby z filmů Králova řeč, Valkýra, Poslední samuraj, Ohnivé vozy, Schindlerův seznam nebo Chyť mě, když to dokážeš. Festival se rozhodl uctít islandského skladatele Jóhanna Jóhannssona, který nečekaně zemřel v únoru. Během závěrečného večera proto zazní hudba z oscarového filmu Teorie všeho.

Koncerty se uskuteční v Rudolfinu a ve Fóru Karlín.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 2. 2018

Ubytování a restaurace v okolí