Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival americké kuchyně Taste of America

Festival americké kuchyně Taste of America

Kdy 15. červenec 2013 - 11. srpen 2013 Festivaly
T.G.I. Friday´s, Jáma Steakhouse, Bejzment, True Blue, COYOTE Diners & Bar … co mají společného? Ve dnech od 15. července do 11. srpna v nich proběhne již třetí ročník festivalu americké kuchyně ze seriálu Festival chutí - Taste of America.
Příznivci poctivých burgerů, šťavnatých steaků i klasických amerických dezertů, jakými jsou například brownies, nebo lívance s javorovým sirupem si tak zaručeně přijdou na své.

Festival Taste of America  si zamilovaly již stovky gastronomických nadšenců. Nejeden z nich by vám určitě potvrdil, že snad neexistuje krásnější pohled, než na burger doslova přecpaný chutěmi, vůněmi a šťavnatým masem, do dokonalosti tento pokrm pak dovedou už snad jen křupavé hranolky se salsou, které vás vynesou do gastronomického nebe.
Záměrem tohoto festivalu je proto představit tradiční americkou kuchyni v její autentické podobě, která má od nechvalně známých fastfoodů hodně daleko.
Americké kuchyni ale nedominují pouze burgery, naopak je velice rozmanitá, a to hlavně díky kombinaci starých tradic, mezinárodních vlivů, včetně těch z dob kolonialismu. Není tedy divu, že se v této světově oblíbené kuchyni dají nalézt i prvky kuchyně francouzské, belgické, španělské a britské.
 
Jestliže chcete ochutnat kousek nefalšované Ameriky, pak určitě zavítejte na Festival Taste of America, kde si můžete vybrat ze tříchodových menu, které pro vás speciálně připravili šéfkuchaři patnácti vyhlášených pražských podniků. Letošní ročník útočí zejména na „masové“ nadšence. Můžete se tak těšit například na Burger pbp No.1 – hovězí burger v opékané bulce s hořčicovou majonézou, chilli z černých fazolí, rajčaty, slaninou, smaženou cibulí, guacamole a salátem, který ochutnáte v Peter´s Burger Pub. Nebo na pečená žebírka v javorové marinádě s grilovanou cukrovou kukuřicí restaurace Galerie. Rozhodně neurazí ani Jack Daniel´s Burger přelitý omáčkou Jack Daniel´s s rozpuštěným sýrem Jack a křupavou slaninou, která vám v T.G.I. Friday´s naservírují ještě s extra porcí Jack Daniel´s omáčky.
Všechna tříchodová menu jsou pro vás navíc v rámci festivalu připravena za zvýhodněnou cenu, abyste si mohli opravdu vybrat dle své vlastní chuti a nemuseli se omezovat stavem vaší peněženky.

 
Seznam zúčastněných restaurací:   
                                                          
Restaurant Galerie                               
Texas Steakhouse                                
T.G.I. Friday´s Anděl                           
T.G.I. Friday's Na Příkopě                    
Jáma Steakhouse
Restaurace Jáma
Argument Restaurant                           
GreenYacht Hotel & Restaurant             
Dock House                                         
Restaurace Nad Jezerem                      
COYOTE Diners & Bar
Peter's Burger Pub                               
Bejzment                                            
U Emy Destinnové                               
True Blue
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 7. 2013

Ubytování a restaurace v okolí