Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival Francouzský podzim České Budějovice

Festival Francouzský podzim České Budějovice

Kdy 30. říjen 2014 - 27. listopad 2014 Festivaly
Francouzská aliance Jižní Čechy zahajuje další ročník festivalu "Francouzský podzim". Začíná 30. 10. vernisáží v galerii U Schelů na téma Bretaň. V průběhu celého listopadu se můžete zúčastnit různých aktivit. Na programu jsou jsou koncerty, představení, přednášky a mnohé další! Neváhejte a přijďte!
Slavnosti francouzské kultury, které se již podruhé konají na podzim, aby rozjasnily toto pochmurné období. Francouzská aliance Jižní Čechy vás zve na asi dvacítku akcí, které se konají od 30. října do 27. listopadu. Připraveny jsou výstavy, divadelní představení, kino, koncerty, přednášky i gastronomie. Tento rozmanitý program dokazuje, že existuje nespočet způsobů, jak přijít do styku s jazykem Molièra, a nejen ho zaslechnout a spatřit, ale dokonce i ochutnat!

Každá událost obohatí jistě milovníky francouzského jazyka, ale i ty, jež francouzštinu teprve poznají, doufáme, že podnítí jejich zvědavost a touhu po dalším setkání. Letos jsme se obzvláště zaměřili na kulturní spolupráci francouzských a českých umělců.

V rámci tohoto festivalu pořádá Francouzský Institut i letos Festival Francouzského filmu. V kině Kotva tak v týdnu od 19. do 26. listopadu můžete shlédnout 13 filmových hitů (ve francouzštině a angličtině s českými titulky).

Chcete si zasoutěžit? Francouzská aliance pro vás poprvé připravila soutěž nejlepšího francouzského koláče. Přijďte k nám 17.11. odpoledne se svým výtvorem a vyhrajte ceny. Anebo jen přijďte ochutnat dobrý koláč.

Jazyk je živý, dokud je sdílen: sdílejte jej s námi!
Celý popis
Naposledy změněno: 31. 10. 2014
28.10.
31.12.
Příběh města České Budějovice - výstava

Příběh města České Budějovice - výstava

České Budějovice, Jižní Čechy
19.2.
31.8.
Odvrácená strana ráje

Odvrácená strana ráje

České Budějovice, Jižní Čechy
18.3.
12.6.
Malířské trio - výstava

Malířské trio - výstava

České Budějovice, Jižní Čechy
Výtvarná dílna kajjka

Výtvarná dílna kajjka

České Budějovice, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí