Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival Cirkopolis 2016 v Praze

Festival Cirkopolis 2016 v Praze

Kdy 14. únor 2016 10:00 - 19. únor 2016 22:00 Hudební a divadelní akce
Již po třetí na pražské kulturní mapě najdete Festival nového cirkusu Cirkopolis, který pořádá Palác Akropolis a CIRQUEON – Centrum pro nový cirkus.
Festival v Paláci Akropolis zahájí v neděli 14. února brilantní žongléři z Belgie. Skupina EaEo nabízí svým jedinečným provedením žonglérský rituál, ve kterém s nadsázkou a humorem nabízí silný divácký zážitek. Druhým zahraničním hostem jsou Capilotractées. Sanja Kosonen a Elici Abonce Muhonen přináší na jeviště ryze dívčí téma, vytvořily představení o vlasech a s vlasy také pracují jako s akrobatickou disciplínou. Jedinečné provedení techniky hair-hanging v hravém představení diváci uvidí 17. a 18. února v Paláci Akropolis. Závěr festivalu bude patřit české nezávislé tvorbě. Večer bude věnovaný prezentacím nadcházejících českých inscenačních projektů a vyvrcholením bude celovečerní sólové představení Elišky Brtnické ENOLA. .
Belgický soubor Compagnie EaEo, jedno z nejvýraznějších žonglérských uskupení v Evropě, zahájí festival svým představením All the fun! Soubor ve své tvorbě vychází z čistě žonglérských technik, hraje si s rytmem, rychlostí, výkonností, letem i pádem a hlavně s humorem sobě vlastním. Pro představení All the fun přizvali navíc dámskou žonglérskou hvězdu původem z Izraele.

Sanja Kosonen a vzdušná akrobatka Elici Abonce Muhonen vytvořily jedinečné představení Capilotractées, které je založené na starobylé cirkusové technice „hair-hanging“. A představení pro představu o vlasech je. Zdánlivě holčičí téma ale bude dozajista zajímavé i pro mužskou část populace.  Finsko-francouzské duo vytvořilo velmi něžné, zdánlivě jednoduché a velmi působivé představení, které doslova obletělo svět a uchvátilo diváky v mnoha známých a prestižních divadlech a festivalech.
Ve stejném období se paralelně v Praze v produkci La Fabriky objeví sólové představení s názvem Leo, které před čtyřmi lety doslova způsobilo senzaci na Mezinárodním festivalu Fringe Edinburgh a jež si z něj odvezlo mimo jiné cenu nejprestižnější, The Scotsman Fringe First Award. Leo je rodinné představení, zpochybňující náš pocit gravitace a reality díky chytré souhře akrobatického výkonu a high-tech videoprojekci.
Festival zakončí 19. února večer věnovaný novocirkusové tvorbě v České republice. CZECHPOINT nabídne prezentace celkem deseti inscenačních projektů, které budou mít v roce 2016 premiéru. Na úplný závěr festivalu nabídne divákům celovečerní sólové představení Elišky Brtnické ENOLA.

Vstupenky jsou v prodeji v kavárně Paláce Akropolis a v síti GOOUT. Představení Leo je možné zakoupit na pokladně divadla La Fabrika.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 1. 2016
20.5.
29.5.
Chřest v Žižkovské věži

Chřest v Žižkovské věži

Praha 3, Praha
27.1.
31.12.
Farmářské trhy na Jiřáku 2016

Farmářské trhy na Jiřáku 2016

Praha 2, Praha
2.5.
31.5.
Výstava Kousky světa

Výstava Kousky světa

Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí