Úvod > Aktivity & akce > Akce > Festival Cirkopolis 2016 v Praze

Festival Cirkopolis 2016 v Praze

Kdy 14. únor 2016 10:00 - 19. únor 2016 22:00 Hudební a divadelní akce
Již po třetí na pražské kulturní mapě najdete Festival nového cirkusu Cirkopolis, který pořádá Palác Akropolis a CIRQUEON – Centrum pro nový cirkus.
Festival v Paláci Akropolis zahájí v neděli 14. února brilantní žongléři z Belgie. Skupina EaEo nabízí svým jedinečným provedením žonglérský rituál, ve kterém s nadsázkou a humorem nabízí silný divácký zážitek. Druhým zahraničním hostem jsou Capilotractées. Sanja Kosonen a Elici Abonce Muhonen přináší na jeviště ryze dívčí téma, vytvořily představení o vlasech a s vlasy také pracují jako s akrobatickou disciplínou. Jedinečné provedení techniky hair-hanging v hravém představení diváci uvidí 17. a 18. února v Paláci Akropolis. Závěr festivalu bude patřit české nezávislé tvorbě. Večer bude věnovaný prezentacím nadcházejících českých inscenačních projektů a vyvrcholením bude celovečerní sólové představení Elišky Brtnické ENOLA. .
Belgický soubor Compagnie EaEo, jedno z nejvýraznějších žonglérských uskupení v Evropě, zahájí festival svým představením All the fun! Soubor ve své tvorbě vychází z čistě žonglérských technik, hraje si s rytmem, rychlostí, výkonností, letem i pádem a hlavně s humorem sobě vlastním. Pro představení All the fun přizvali navíc dámskou žonglérskou hvězdu původem z Izraele.

Sanja Kosonen a vzdušná akrobatka Elici Abonce Muhonen vytvořily jedinečné představení Capilotractées, které je založené na starobylé cirkusové technice „hair-hanging“. A představení pro představu o vlasech je. Zdánlivě holčičí téma ale bude dozajista zajímavé i pro mužskou část populace.  Finsko-francouzské duo vytvořilo velmi něžné, zdánlivě jednoduché a velmi působivé představení, které doslova obletělo svět a uchvátilo diváky v mnoha známých a prestižních divadlech a festivalech.
Ve stejném období se paralelně v Praze v produkci La Fabriky objeví sólové představení s názvem Leo, které před čtyřmi lety doslova způsobilo senzaci na Mezinárodním festivalu Fringe Edinburgh a jež si z něj odvezlo mimo jiné cenu nejprestižnější, The Scotsman Fringe First Award. Leo je rodinné představení, zpochybňující náš pocit gravitace a reality díky chytré souhře akrobatického výkonu a high-tech videoprojekci.
Festival zakončí 19. února večer věnovaný novocirkusové tvorbě v České republice. CZECHPOINT nabídne prezentace celkem deseti inscenačních projektů, které budou mít v roce 2016 premiéru. Na úplný závěr festivalu nabídne divákům celovečerní sólové představení Elišky Brtnické ENOLA.

Vstupenky jsou v prodeji v kavárně Paláce Akropolis a v síti GOOUT. Představení Leo je možné zakoupit na pokladně divadla La Fabrika.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 1. 2016

Ubytování a restaurace v okolí