Úvod > Aktivity & akce > Akce > Dudy - výstava ve Strakonicích

Dudy - výstava ve Strakonicích

Kdy 19. srpen 2014 - 14. září 2014 Výstavy
Dudy aneb to nejzajímavější ze sbírky strakonického muzea. U příležitosti 120. výročí založení strakonického muzea a konání XXI. Mezinárodního dudáckého festivalu otvírá příští týden muzeum další letošní výstavu – tentokrát výhradně ze svých fondů. A co jiného by mělo v době MDF představit než dudy.

Dnes má strakonické muzeum největší muzejní sbírku dud a předmětů vztahujících se k dudáctví v celé České republice a cíleně se ji snaží dále rozšiřovat.

Sbírka obsahuje na 40 kompletních dud, více než 100 různých samostatných součástek tohoto nástroje, několik desítek dalších hudebních nástrojů mnohdy souvisejících s vývojem dud, přes 1800 různých předmětů vztahujících se k tématice dudáctví (plakátů, pozvánek, keramických či textilních artefaktů, písemností, fotografií, pohlednic, obrazů, plastik, časopisů, knih, audio a video nosičů, výsledků z terénních sběrů ad.) a více než 2500 vyobrazení v samostatné ikonografické doprovodné dokumentaci.

Výstava dud představí hlavně předměty dlouhodobě uložené v muzejním depozitáři – takže některé z nich budou moci návštěvníci vidět po delší době. Vernisáž výstavy se uskuteční v kapitulní síni dne 19. srpna od 17 hodin. Výstava bude pro veřejnost otevřena až do 14. září 2014.

Celý popis
Naposledy změněno: 15. 8. 2014
21.4.
3.11.
Kolekce Ach, ty tabáku! ve Volyni

Kolekce Ach, ty tabáku! ve Volyni

Volyně, Jižní Čechy
23.6.
4.8.
Utkvění času

Utkvění času

Drážov, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí