Úvod > Aktivity & akce > Akce > Dudy - výstava ve Strakonicích

Dudy - výstava ve Strakonicích

Kdy 19. srpen 2014 - 14. září 2014 Výstavy
Dudy aneb to nejzajímavější ze sbírky strakonického muzea. U příležitosti 120. výročí založení strakonického muzea a konání XXI. Mezinárodního dudáckého festivalu otvírá příští týden muzeum další letošní výstavu – tentokrát výhradně ze svých fondů. A co jiného by mělo v době MDF představit než dudy.

Dnes má strakonické muzeum největší muzejní sbírku dud a předmětů vztahujících se k dudáctví v celé České republice a cíleně se ji snaží dále rozšiřovat.

Sbírka obsahuje na 40 kompletních dud, více než 100 různých samostatných součástek tohoto nástroje, několik desítek dalších hudebních nástrojů mnohdy souvisejících s vývojem dud, přes 1800 různých předmětů vztahujících se k tématice dudáctví (plakátů, pozvánek, keramických či textilních artefaktů, písemností, fotografií, pohlednic, obrazů, plastik, časopisů, knih, audio a video nosičů, výsledků z terénních sběrů ad.) a více než 2500 vyobrazení v samostatné ikonografické doprovodné dokumentaci.

Výstava dud představí hlavně předměty dlouhodobě uložené v muzejním depozitáři – takže některé z nich budou moci návštěvníci vidět po delší době. Vernisáž výstavy se uskuteční v kapitulní síni dne 19. srpna od 17 hodin. Výstava bude pro veřejnost otevřena až do 14. září 2014.

Celý popis
Naposledy změněno: 15. 8. 2014
2.7.
30.9.
Kdo si hraje, nezlobí - Malenice

Kdo si hraje, nezlobí - Malenice

Malenice, Jižní Čechy
20.5.
20.5.
Farářova tajná komnata

Farářova tajná komnata

Malenice, Jižní Čechy
9.6.
14.8.
Výstava Svět rudého muže

Výstava Svět rudého muže

Strakonice, Jižní Čechy
Středověký vodní mlýn Hoslovice

Středověký vodní mlýn Hoslovice

Hoslovice, Jižní Čechy
Boží kameny u Strakonic

Boží kameny u Strakonic

Volenice, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí