Úvod > Aktivity & akce > Akce > Dožínky Plzeňského kraje 2016 v Rokycanech - setkání pod rokycanskou věží

Dožínky Plzeňského kraje 2016 v Rokycanech - setkání pod rokycanskou věží

Kdy 17. září 2016 10:00 - 22:00 Lidová řemesla a trhy
Setkání pod rokycanskou věží přináší program plný hudby, zpěvu i tanečních vystoupení, a tak se letos Dožínky Plzeňského kraje spojí s touto oblíbenou kulturní událostí. Nebude chybět lidová muzika, zvyky, tradice a ochutnávky regionálních potravin.
Zatímco Setkání pod rokycanskou věží nabídne spíše současnou hudbu, dožínky potěší hlavně ty, kdo mají rádi folklor a lidové písničky. Vše začne už v deset hodin vystoupením Hrádeckého orchestru a úplně oficiálně pak hodinu před polednem, kdy hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs společně se starostou města Rokycany Václavem Kočím na Masarykově náměstí krajské dožínky zahájí. Hned poté bude pódium patřit lidové muzice a tancům v podání folklórních souborů dospělých Rokytka a Rokytí a dětských souborů Rokytička a Malé Rokytí. Po jejich asi hodinovém vystoupení převezmou úspěšní zemědělci a ti nejlepší studenti oboru agropodnikání z rukou hejtmana Václava Šlajse pamětní medaile a děkovné listy za práci v oblasti zemědělství.

Mezitím, už v pravé poledne, se začnou na parkovišti u Jiráskovy ulice zdobit vozy, koně a celý dožínkový průvod se začne připravovat, aby se v půl jedné za doprovodu všech folklorních souborů vydal na Masarykovo náměstí, kde chasa předá hejtmanovi Plzeňského kraje dožínkový věnec a starostovi kytici z obilí a lučních květin. Oba, jak se sluší a patří, poděkují chase za sklizenou úrodu.  A jak jinak poděkovat v Plzeňském kraji než lahodným pivem?!

Ve tři hodiny odpoledne by na Masarykově náměstí neměl chybět nikdo, kdo si lidové písně rád poslechne i v trochu jiném, modernějším kabátě. Plzeňský kraj totiž do Rokycan pozval skupinu Čechomor a právě její vystoupení završí program krajských dožínek. Jejich koncertem se diváci rozloučí s melodiemi lidových písniček, ale domů odcházet rozhodně nebudou. Po vystoupení skupiny Čechomor totiž divákům sobotní večer zpestří ještě třeba Michal Šindelář, Lucie revival a v devět hodin večer oblíbená skupina Jelen.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 9. 2016
1.12.
31.3.
Tančíme v Prazdroji

Tančíme v Prazdroji

Plzeň, Plzeňsko a Český les
11.10.
28.2.
Výstava Má Plast

Výstava Má Plast

Plzeň, Plzeňsko a Český les
4.11.
5.2.
Zmizelá Plzeň

Zmizelá Plzeň

Plzeň, Plzeňsko a Český les
16.12.
26.2.
Fenomén Merkur - historie a současnost stavebnice Merkur v Plzni

Fenomén Merkur - historie a současnost stavebnice Merkur v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Golf Park Plzeň na okraji Plzně u obce Dýšina

Golf Park Plzeň na okraji Plzně u obce Dýšina

Dýšina, Plzeňsko a Český les
Perlivý svět Bohemia Sektu

Perlivý svět Bohemia Sektu

Starý Plzenec, Plzeňsko a Český les