Úvod > Aktivity & akce > Akce > Dotkni se Písku - městská slavnost 2016

Dotkni se Písku - městská slavnost 2016

Kdy 10. červen 2016 - 12. červen 2016 Festivaly
Ve dnech 10.6. - 12. 6. se uskuteční tradiční městská slavnost Dotkni se Písku. Centrum kultury města Písek připravilo ve spolupráci s dalšími organizacemi, spolky a za podpory města Písku kulturní program pro všechny generace.
V pátek bude Velké náměstí patřit místním dětem ze základních a mateřských škol, které budou zpívat, tancovat a hrát divadlo. Představí se také písecké hudební, taneční a sportovní oddíly. Ve dvacet hodin bude náměstí patřit průvodu královské družiny a historické ceremonii. Na tu naváže unplugged koncert Kamila Střihavky a The Apples.

V Palackého sadech budou od rána probíhat soutěže pro děti a postupně se zde vystřídá několik tanečních a hudebních těles různých stylů.

Alšovo náměstí se změní ve středověké ležení, kde se budete moct podívat a vyzkoušet si, jak se žilo v dobách králů, ochutnat dobové pokrmy nebo si zastřílet z luku či kuše.

U Floriána můžete v pátek i v sobotu zhlédnout nejrůznější dobová kejklířská představení a vyslechnout poutavé středověké příběhy doprovázené dobovou hudbou a prostřednictvím vyprávění se přenesete do dob mohutných hradů a chrabrých rytířů, kteří neváhali položit život za svého krále.

V Domě u koulí se bude konat výstava k 20. výročí Filmové školy

Hlavní program městské slavnosti je zdarma a odehrává se zejména na těchto místech: Velké náměstí, Palackého sady, Alšovo náměstí, Florián, Na Výstavišti, Dům U slona, Dům U koulí.

Vstupné je pouze na doprovodný program a sobotní Hudební festival v Letním kině, můžete si vybrat z několika možností tak, aby vám co nejlépe vyhovovalo:

  1. Permanentka na kompletní program (červený náramek): 290 Kč, děti do 12 let s doprovodem 140 Kč (v ceně Letní kino, Divadlo Pod čarou, MC Divadelka, Prácheňské muzeum, Sladovna, Divadélko Nitka) | na místě 390 Kč
  2. Permanentka na doprovodný program (zelený náramek): 100 Kč (Divadlo Pod čarou, MC Divadelka, Prácheňské muzeum, Sladovna, Divadélko Nitka – tedy vše kromě Hudebního festivalu)
  3. Sobotní Hudební festival v letním kině (žlutý náramek): 250 Kč | na místě 350 Kč, děti do 12 let s doprovodem 100 Kč

ZTP/P – sleva 50%

Celý popis
Naposledy změněno: 9. 6. 2016
25.10.
30.4.
Leonardo da Vinci ve Sladovně v Písku

Leonardo da Vinci ve Sladovně v Písku

Písek, Jižní Čechy
1.12.
29.12.
Výstava fotografií - Fotoklub Písek

Výstava fotografií - Fotoklub Písek

Písek, Jižní Čechy
27.11.
24.12.
Advent v Písku 2016

Advent v Písku 2016

Písek, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí