Úvod > Aktivity & akce > Akce > Dny fitness s Česko se hýbe - 3 dny plné sportu

Dny fitness s Česko se hýbe - 3 dny plné sportu

Kdy 25. září 2014 - 27. září 2014 Sportovní akce
Téměř dvě stovky fitness center a sportovních zařízení z celé České republiky se zapojilo do akce Dny fitness s Česko se hýbe. Od 25. do 27. září tady na vás čeká bohatý doprovodný program a zdarma si můžete vyzkoušet nejrůznější sportovní aktivity. Více než 30 míst připravilo také program pro děti!

Letos už počtvrté se Česko hýbe se Dny fitness, které se konají do 27. září. Do akce se zapojilo téměř 200 fitness center a sportovních zařízení z celé republiky a během akce je možné si zdarma vyzkoušet nejrůznější cvičení a sportovní aktivity.

„Letos pořádáme už čtvrtý ročník akce a jsme rádi, že se do ní zapojilo tolik různorodých sportovních center, ať už se jedná o velká fitness centra nebo menší kluby na malých městech. Naším cílem je rozpohybovat český národ a tyto tři dny představují pro lidi z celé republiky ideální příležitost si vyzkoušet, kde se jim bude nejlépe cvičit, ale také to, jaký druh cvičení jim nejvíce vyhovuje,“ říká Jana Havrdová z Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz, který akci pořádá společně s Českou komorou fitness.

Jednotlivá centra zájemcům umožní volný vstup do posiloven, tělocvičen i na nejrůznější skupinové lekce a konzultace s trenéry. Připraven je bohatý doprovodný program v podobě možnosti měření tuku, poradenství s lékaři, výživovými poradci a mnohé další aktivity spojené se zdravým životním stylem.

Vytáhněte děti od počítače na Dětské dny fitness: Ve čtvrtek 25. 9. s sebou můžete vzít i své děti, pro které jsou v cca 30 centrech po celé České republice připraveny lekce a pohybové aktivity v rámci pilotního projektu Dětské dny fitness, Televize, počítačové hry, internet, sociální sítě a mobilní telefony představují v posledních letech nejčastější a nejoblíbenější způsob zábavy dětí a mládeže. A tak není divu, že mají nedostatek pravidelného pohybu a až třicet procent z nich bojuje s nadváhou a obezitou. To jsou alarmující fakta a my proti tomu chceme bojovat, třeba právě takovouto akcí.

Dětské dny fitness jsou určeny malým sportovcům od 2 do 15 let, kteří se mohou seznámit s prostředím center, s trenéry a především si vybrat a zdarma vyzkoušet nejrůznější cvičení z bohaté nabídky lekcí a kurzů. Vždyť fitness není jen o posilování nebo aerobiku. Řada center nabízí širokou škálu pohybových aktivit pro všechny generace, od dvouletých dětí až po seniory. V ideálním případě pak v jednom sále cvičí děti zumbu, ve vedlejším maminka jógu a tatínek si dává do těla v posilovně. Nemusí tak řešit hlídání nebo složité vyzvedávání z družiny a společný koníček, tedy sport, je může hezky stmelit.

Proč Česko tloustne? Akci Dny fitness předchází v pondělí 22. 9. v Aquapalace Hotel Praha odborná konference Česko se hýbe, aneb Kam míří české fitness. Čeští i zahraniční odborníci se zaměří na aktuální vývoj a trendy v českém i světovém fitness průmyslu, legislativu, zdravotnictví, technologie a další obory.

Celý popis
Naposledy změněno: 27. 9. 2014

Ubytování a restaurace v okolí