Úvod > Aktivity & akce > Akce > Den pozemního vojska - BAHNA 2017

Den pozemního vojska - BAHNA 2017

Kdy 10. červen 2017 9:00 - 16:00 Historické a vojenské akce
28. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě v Bahnech u Strašic. Kluby vojenské historie inscenují ukázky z dramatických a vojensky zajímavých okamžiků z první světové války, z válečné operace na východní či západní frontě nebo na území protektorátu.

Jako tradičně i v letošním ročníku bude účinkovat pásová a kolová technikaMuzea na demarkační liniiRokycanech. Hlavní téma bude tradičně obrana České republiky. Ukázky boje budou zaměřeny na to, jak jsou naše těžké jednotky připravovány a cvičeny k obraně země.

Jednodenní ukázka výzbroje současné i historické armády, kdy v režírovaných scénách předvádí účastníci použití techniky v simulovaných operacích současných či minulých. Kluby vojenské historie inscenují ukázky z dramatických a vojensky zajímavých okamžiků české historie, ať se jedná o operace první světové války, roku 1938, válečné operace na východní či západní frontě nebo na území protektorátu. Vyznavači armádní techniky uvidí na 300 kusů současné pozemní techniky.

Moderní výzbroj armády doplní přes sto kusů historické techniky, s níž přes 300 členů vojenských historických klubů připomene bitvu u Zborova, od které letos uplynulo 100 let. Mimo to se můžete těšit na další ukázky bojů, které budou představovat poslední ofenzivní boj Němců v Normandii. Neúspěch celé operace nazvané Falaiská kapsa spočíval v absolutním nezajištění bezpečnosti celé akce, protože všechny depeše Enigmy byly dešifrovány. Další boje připomenou řádění banderovců na území Československa. Vstup na akci je tradičně zdarma.

Celý popis
Naposledy změněno: 6. 6. 2017
27.10.
28.10.
Brdský Prďák 2017

Brdský Prďák 2017

Mirošov, Plzeňsko a Český les
25.11.
26.11.
Šikovné ručičky IV.

Šikovné ručičky IV.

Zaječov, Střední Čechy
1.4.
29.10.
Prohlídky zámku Kozel se zloduchem Radoušem

Prohlídky zámku Kozel se zloduchem Radoušem

Šťáhlavy, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Vojenská noclehárna v Muzeu Středních Brd

Vojenská noclehárna v Muzeu Středních Brd

Strašice, Plzeňsko a Český les
Penziony Kunc

Penziony Kunc

Láz, Střední Čechy
Rodinný penzion Rafanda

Rodinný penzion Rafanda

Příbram, Střední Čechy