Úvod > Aktivity & akce > Akce > Den Znovín Walkingu

Den Znovín Walkingu

Kdy 21. duben 2018 9:00 - 18:00 Sportovní akce
Projděte se po turistických trasách s holemi při Znovín Walkingu v nádherné vinorodé krajině a samozřejmě i při víně. Vyberte si jednu ze dvou nabízených tras a je jen na vás, zda zvolíte procházku s průvodcem, anebo individuální výlet.
Znovín Znojmo, a.s. se sídlem v Šatově přichází s novým turistickým trendem, který se lavinovitě šíří do celého světa – k návratu k chůzi, která léčí. Znovín Walking vychází z všeobecně zaužívaného Nordic Walking, jenž má domov ve Finsku. V USA se jmenuje Pole Walking – chůze s pomocí holí, které klasickou chůzi povyšují na vysoce účinný trénink celého těla bez extra námahy a bez nároků na speciální vybavení.

Bylo sestaveno celkem 14 tras, z toho 7 lehkých a 7 středně těžkých. Všechny trasy se nachází v jihozápadní části Znojemské vinařské podoblasti – mezi Znojmem a rakouskou hranicí. Provoz je coloroční kromě stánků na vinici, které jsou mimo sezónu uzavřené.

Oblíbená outdoorová akce po vinařských pěších trasách v krásné krajině Znojemska s ochutnávkou vín. Okruhy pro začátečníky 6-12 km, pro pokročilé 12-30 km.

Trasy pro začátečníky

Okruhy měří od 6 do 12 kilometrů a dají se libovolně kombinovat, zkracovat či naopak prodlužovat. Trasy využívají stávajícího značení, ale zejména v okolí Šatova jsou značeny nově. Zavedou vás k řadě zajímavých míst pod Znojmem na bývalé „železné oponě“, ve vinařské obci Šatov a jejím bezprostředním okolí; namátkou uveďme třeba Moravský sklípek s vinicí starých odrůd a labyrintem sklepení s privátními vinnými archivy, Malovaný sklep, pěchotní srub Zahrada, hnanický kostel sv. Wolfganga, havranické vřesoviště, viniční tratě včetně věhlasné vinice Šobes i Svatý kámen, prastaré kultovní místo s vyznačenými geomantickými zónami. Trasy vesměs začínají u hotelu Happy Star v Hnanicích nebo u vlakového nádraží v Šatově – takže zbývá jen obout pohodlné sportovní boty, vzít batůžek a vyrazit.


Trasy pro pokročilé

Delší trasy měří dvanáct až třicet kilometrů a vycházejí od Louckého kláštera ve Znojmě nebo od hnanického hotelu Happy Star. Trasy využívají stávajícího značení v Národním parku Podyjí a okolí. Kromě většiny míst, která už znáte z kratších okruhů, se tentokrát podíváte na Kraví horu nebo ke Znojemské přehradě a vyhlídce Králův stolec. Zavedeme vás i do nezkrocené přírody Národního parku Podyjí – třeba k Sealsfieldovu kameni s vyhlídkou do údolí řeky Dyje, k malebné vinici Šobes, na havranické vřesoviště a na ochutnávkový stánek na „Starých vinicích“ v Havraníkách. Trasy se dají libovolně kombinovat, zkracovat, či naopak prodlužovat.
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 1. 2018
30.6.
Author Znovín Cup Vinařská 50

Author Znovín Cup Vinařská 50

Šatov, Jižní Morava
28.9.
29.9.
Burčákfest 2018 Loucký klášter Znojmo

Burčákfest 2018 Loucký klášter Znojmo

Znojmo, Jižní Morava
3.8.
Slavnosti okurek ve Znojmě 2018

Slavnosti okurek ve Znojmě 2018

Znojmo, Jižní Morava
21.4.
28.10.
Vinobus VOC Znojmo

Vinobus VOC Znojmo

Znojmo, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí