Úvod > Aktivity & akce > Akce > Den Znovín Walkingu

Den Znovín Walkingu

Kdy 21. duben 2018 9:00 - 18:00 Sportovní akce
Projděte se po turistických trasách s holemi při Znovín Walkingu v nádherné vinorodé krajině a samozřejmě i při víně. Vyberte si jednu ze dvou nabízených tras a je jen na vás, zda zvolíte procházku s průvodcem, anebo individuální výlet.
Znovín Znojmo, a.s. se sídlem v Šatově přichází s novým turistickým trendem, který se lavinovitě šíří do celého světa – k návratu k chůzi, která léčí. Znovín Walking vychází z všeobecně zaužívaného Nordic Walking, jenž má domov ve Finsku. V USA se jmenuje Pole Walking – chůze s pomocí holí, které klasickou chůzi povyšují na vysoce účinný trénink celého těla bez extra námahy a bez nároků na speciální vybavení.

Bylo sestaveno celkem 14 tras, z toho 7 lehkých a 7 středně těžkých. Všechny trasy se nachází v jihozápadní části Znojemské vinařské podoblasti – mezi Znojmem a rakouskou hranicí. Provoz je coloroční kromě stánků na vinici, které jsou mimo sezónu uzavřené.

Oblíbená outdoorová akce po vinařských pěších trasách v krásné krajině Znojemska s ochutnávkou vín. Okruhy pro začátečníky 6-12 km, pro pokročilé 12-30 km.

Trasy pro začátečníky

Okruhy měří od 6 do 12 kilometrů a dají se libovolně kombinovat, zkracovat či naopak prodlužovat. Trasy využívají stávajícího značení, ale zejména v okolí Šatova jsou značeny nově. Zavedou vás k řadě zajímavých míst pod Znojmem na bývalé „železné oponě“, ve vinařské obci Šatov a jejím bezprostředním okolí; namátkou uveďme třeba Moravský sklípek s vinicí starých odrůd a labyrintem sklepení s privátními vinnými archivy, Malovaný sklep, pěchotní srub Zahrada, hnanický kostel sv. Wolfganga, havranické vřesoviště, viniční tratě včetně věhlasné vinice Šobes i Svatý kámen, prastaré kultovní místo s vyznačenými geomantickými zónami. Trasy vesměs začínají u hotelu Happy Star v Hnanicích nebo u vlakového nádraží v Šatově – takže zbývá jen obout pohodlné sportovní boty, vzít batůžek a vyrazit.


Trasy pro pokročilé

Delší trasy měří dvanáct až třicet kilometrů a vycházejí od Louckého kláštera ve Znojmě nebo od hnanického hotelu Happy Star. Trasy využívají stávajícího značení v Národním parku Podyjí a okolí. Kromě většiny míst, která už znáte z kratších okruhů, se tentokrát podíváte na Kraví horu nebo ke Znojemské přehradě a vyhlídce Králův stolec. Zavedeme vás i do nezkrocené přírody Národního parku Podyjí – třeba k Sealsfieldovu kameni s vyhlídkou do údolí řeky Dyje, k malebné vinici Šobes, na havranické vřesoviště a na ochutnávkový stánek na „Starých vinicích“ v Havraníkách. Trasy se dají libovolně kombinovat, zkracovat, či naopak prodlužovat.
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 1. 2018
18.1.
25.3.
Podyjí v proměnách času

Podyjí v proměnách času

Znojmo, Jižní Morava
7.4.
Oživená pevnost Šatov u Znojma

Oživená pevnost Šatov u Znojma

Šatov, Jižní Morava
30.6.
Author Znovín Cup Vinařská 50

Author Znovín Cup Vinařská 50

Šatov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí