Úvod > Aktivity & akce > Akce > Výstava Čtyři po škole

Výstava Čtyři po škole

Kdy 5. prosinec 2014 18:00 - 31. prosinec 2014 18:00 Výstavy
Galerie 4 zve na výstavu kantorů fotografického oboru na SSUPŠ Zámeček v Plzni. Výstava potrvá do 31. prosince 2014.
HAUER (Pavel) – KODERA (Radovan) – SCHÝBAL (Jan) – VALA (Ivan)
Výstava představí tvorbu čtyř učitelů ze Soukromé střední uměleckoprůmyslové školy Zámeček v Plzni. Každý z autorů zde vystaví své fotografie z poslední doby. Čtyři po škole nejsou uměleckou skupinou, jsou však čtveřicí, jež spojuje stejné místo působení a tvůrčí inspirace.

PAVEL HAUER (3. 4. 1960 v Plzni) vystudoval Pedagogickou fakultu v Plzni, obor výtvarná výchova. Už od 80. let představuje malby a grafické listy ve svém ateliéru v Plzni. Od roku 1989 začíná vystavovat veřejně malbu a grafiku, někdy s vlivem konceptualismu, většinou ale figurativní. Postupně přechází od tradiční olejomalby na plátně k rozměrným formátům na papírových rolích, výstavy tvoří významové celky. Po r. 2000 se začíná zabývat starými fotografickými technikami, které používali piktorialisté v 19. a na začátku 20. století.

RADOVAN KODERA (1960 v Chebu) po maturitě a vojně pracoval jako řidič, strojník bagru, zauhlovač, vychovatel na stavebním učilišti. Amatérsky fotografuje od poloviny 80. let. Od r. 1992 pracuje jako fotograf Národního památkového ústavu v Plzni. Spoluzakladatel a předseda Občanského sdružení Pro Photo založeného na podzim 2003 za účelem vyhledávání, zhotovení a prezentace fotografických souborů převážně z prostředí menšin, nekomerční a nekonvenční kultury a instalací v netradičních prostorách.

JAN SCHÝBAL (4. 1. 1958 v Plzni) vystudoval Střední grafickou školu v Praze a Institut výtvarné fotografie při Svazu českých fotografů tamtéž. Systematicky začíná fotografovat od r. 1985 a od počátku je v zájmu jeho objektivu především člověk se svými osudy, v jejichž každodenní všednosti hledá a nachází drobné perličky humoru a pozitiva. S chebskou galerií G4 se seznamuje roku 1987 a z této spolupráce pak vzniká značná část jeho fotografií. Archetyp bytí a živočišnosti odhaluje tušené: Všude chleba o dvou kůrkách.

IVAN VALA (2. 3. 1964 v Plzni) po gymnáziu studoval katedru výtvarné fotografie na FAMU (1986 – 1989). Od 90. let se věnuje profesi fotografa a grafickému a užitému designu. Trvalým médiem jeho volné tvorby je fotografie, kresba, malba a objekt. Společná výstava se dvěma amatérskými kolegy v Plzni byla r. 1988 po odpolední vernisáži „svěšena“ a zakázána. V roce 1989 to po několika dnech potkalo i jeho výstavu v Praze. Zřejmě proto o svých expozicích jen nerad (popřípadě na poslední chvíli) informuje (i organizátory).
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 11. 2014
19.8.
30.10.
Tajemný svět lišejníků

Tajemný svět lišejníků

Cheb, Západočeské lázně
5.8.
30.9.
Antonín Střížek - Fotografie a obrazy

Antonín Střížek - Fotografie a obrazy

Cheb, Západočeské lázně
13.5.
15.12.
Zahájení lázeňské sezóny ve Františkových Lázních

Zahájení lázeňské sezóny ve Františkových Lázních

Františkovy Lázně, Západočeské lázně
30.4.
18.9.
Jízda důlní úzkorozchodnou dráhou Kateřina

Jízda důlní úzkorozchodnou dráhou Kateřina

Hájek, Západočeské lázně
Krajské muzeum Cheb v Pachelbelově domě

Krajské muzeum Cheb v Pachelbelově domě

Cheb, Západočeské lázně
Loreta Starý Hrozňatov

Loreta Starý Hrozňatov

Cheb, Západočeské lázně
Kostel sv. Mikuláše v Chebu

Kostel sv. Mikuláše v Chebu

Cheb, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí